کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک


استفاده از دستگاه های تزریق پلاستیک کاربردهای فراوانی دارند و به طور گسترده در تولید قطعات پلاستیکی (از تجهیزات پزشکی گرفته تا اسباب بازی ها) استفاده می شوند. در صنعت هوافضا و به ویژه صنعت خودروسازی، بسیاری از قطعات با دستگاه تزریق پلاستیک ساخته می شوند. لحظه ای به اطراف خود نگاه کنید. احتمالاً یک جسم پلاستیکی در این نزدیکی وجود دارد. به احتمال زیاد توسط دستگاه تزریق پلاستیک ساخته شده است. با توسعه سریع صنعت پلاستیک و ترویج و کاربرد محصولات پلاستیکی در صنایع هوانوردی، هوافضا، الکترونیک، ماشین آلات، دریایی و خودروسازی، نیاز به قالب نیز به تدریج افزایش می یابد. روش های سنتی طراحی قالب دیگر نمی تواند نیازهای امروزی را برآورده کند. دستگاه های اطلس ماشین پلیمر می توانند پلی برای رسیدن شما به اهدافتان باشد.

 

انواع دستگاه های تزریق پلاستیک

دستگاه های تزریق پلاستیک به 5 دسته تقسیم می شوند که هر کدام از آن ها کاربرد خاصی در زمینه های مختلف دارند. این دستگاه ها به 5 دسته زیر تقسیم می شوند:

• دستگاه تزریق هیدرولیکی

• دستگاه تزریق CNC

• دستگاه تزریق هیبریدی

• دستگاه تزریق الکتریکی

• دستگاه تزریق بادی

• دستگاه تزریق پریفرم

روش تولید و یا ساخت قطعه در هر کدام از این دستگاه ها متفاوت است. برخی از این دستگاه ها برای تولید با تیراژ بالا و برخی برای تولید با تعداد پایین مورد استفاده قرار می گیرند. از طرفی نوع مواد اولیه این دستگاه ها نیز باهم تفاوت دارند به طوری که برخی از آن ها برای کالاهای مهمی که نیاز به دقت و استحکام بالا دارند استفاده و برخی دیگر برای وسایل کم اهمیت تر مانند اسباب بازی استفاده می شوند.

شناخت کاربرد هر کدام از این دستگاه ها بسیار مهم است. اگر به دنبال شناخت کامل دستگاه و کاربرد های دقیق آن ها هستید بر روی نام دستگاه مورد نظر کلیک کرده تا وارد صفحه اصلی دستگاه شوید.

 

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در صنایع مختلف 


برای اکثر صنایع، یافتن کمترین هزینه و در عین حال بادوام ترین مواد برای تولید محصولات مورد نیازشان منطقی است. به عنوان یک تکنیک تولید همه کاره قالب تزریق پلاستیک نقش مهمی در توسعه و ایجاد بسیاری از محصولات مدرن، از اسباب بازی های مصرف کننده تا اجزای هواپیما، ایفا می کند. در ادامه به کاربردهای دستگاه تزریق پلاستیک در انواع صنایع ها اشاره می کنیم

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در تولید ظروف پلاستیکی


وقتی صحبت از قالب تزریق پلاستیک می شود، صنعت ظروف پلاستیکی به شدت به مواد پلاستیکی برای ایجاد بسته بندی و ظروف محصول متکی است. از آنجایی که این صنعت باید از مقررات بهداشتی و ایمنی در دستگاه تزریق پلاستیک دقیق پیروی کند. از اجزای کوچکی مانند درب بطری گرفته تا سینی های مورد استفاده در شام های تلویزیونی، قالب گیری تزریقی برای تمام نیازهای بسته بندی و ظروف صنعت غذا و نوشیدنی یک مرحله ای را فراهم می کند.

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در تولید قطعات پلاستیکی خودرو 


بسیاری از قطعات موجود در خودروهای مدرن به طیف وسیعی از ویژگی های پیچیده طراحی شده برای عملکرد صحیح نیاز دارند. به همین دلیل، بسیاری از تولیدکنندگان صنعت خودرو برای توسعه، برنامه ریزی و ساخت قطعات مورد نیاز خود به قالب گیری تزریق پلاستیک روی آورده اند. عناصر قالب تزریق پلاستیک معمولی شامل ضربه گیرها، داشبوردها و قطعات کوچک تر مانند جا لیوانی و محفظه آینه ها هستند.

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در تولید تجهیزات پزشکی


از آنجایی که بسیاری از محصولات پزشکی باید ضد ضربه و غیر قابل شکستن باشند، قالب تزریق پلاستیک برای تولید قطعات و تجهیزات پزشکی و دارویی حیاتی است. به عنوان یک تولید کننده با حجم بالا، صنعت پزشکی می تواند از کاهش زمان تولید قالب گیری تزریقی و مواد تولید مقرون به صرفه بهره مند شود و در عین حال همچنان به محصولات درجه پزشکی با کیفیت بالا دست یابد. قطعات پزشکی و دارویی ایجاد شده با قالب گیری تزریقی می تواند از بطری های قرص تا اجزای اشعه ایکس باشد.


کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در تولید محصولات و لوازم خانگی


تنها با یک سفر ساده به آشپزخانه خود، شانس زیادی وجود دارد که محصول یا قطعه ای از قالب تزریقی پیدا کنید. نمی توان انکار کرد که این صنعت بدون قالب تزریق پلاستیک به جایی که امروز است نخواهد رسید. مانند سایر صنایع، محصولات خانگی را می توان با سرمایه گذاری در تولیدات بزرگ برای حمل و نقل به مکان های خرده فروشی در سراسر جهان مقرون به صرفه تر کرد.

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در تولید صنعت باغبانی و کشاورزی


از نظر تاریخی، سرمایه گذاری در بخش های فلزی صرفاً به این دلیل که آنها راه حلی بادوام ارائه می کردند، برای صنعت کشاورزی معمول بود. اکنون، گزینه های پلاستیکی تقویت شده به دلیل ویژگی های جدید مواد پلاستیکی مانند مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر رطوبت و موارد دیگر مورد توجه قرار گرفته اند. توانایی ایجاد محصولات کشاورزی بادوام که در برابر عناصر موجود در مزرعه مقاومت می کنند، قالب تزریق پلاستیک را برای صنعت کشاورزی مناسب می سازد.
در حالی که قالب گیری تزریق پلاستیک یک فرآیند همه کاره است که در صنایع بی شماری کاربرد دارد، اما برای صنعت ساخت و ساز ارزش روزافزونی پیدا می کند. برخی از ویژگی های قطعات قالب تزریق پلاستیک سفارشی که آنها را برای کاربردهای ساختمانی مناسب می کند عبارتند از:

 • پایداری مواد بالا
 • دوام بالا در مواجهه با عناصر
 • مقرون به صرفه بودن بیشتر در مقایسه با جایگزین های فلزی و چوبی
 • راندمان انرژی بالا
 • قابلیت بازیافت مواد
 • وزن سبک

تولید کنندگان از قالب گیری تزریق پلاستیک برای تولید انواع قطعات و محصولات ساختمانی مقرون به صرفه مانند ابزار دستی، بست ها و لوازم جانبی بزرگ و کوچک استفاده می کنند.

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در تولید وسایل اسباب بازی


پلاستیک ماده فوق العاده ای برای ساخت اسباب بازی ها است، زیرا معایب زیادی ندارد که مواد دیگر دارند (خراش های چوب، زنگ های فلزی، مقوا ضعیف است، هیچ کدام برای نوزادانی که اسباب بازی ها را در دهان خود قرار می دهند) مناسب نیستند. اما پلاستیک نیز می تواند روی موفقیت های خود بایستد. 
وزن سبک - اسباب بازی های سبک تر به ویژه برای کودکان کوچکتر مورد استقبال قرار می گیرند و در هزینه های حمل و نقل صرفه جویی می کنند.
رنگارنگ - بر خلاف مواد دیگر، پلاستیک برای رنگارنگ نیازی به رنگ آمیزی یا چاپ روی آن ندارد.
جزئیات دقیق - پلاستیک برای جزئیات ظریف و پیچیده در قالب ها مناسب است.
تولید سریع - اسباب بازی های پلاستیکی تزریقی و قطعات اسباب بازی را می توان در زمان بندی سریع قالب گیری کرد.
قدرت - هر کسی که تا به حال روی یک اسباب بازی پلاستیکی قدم گذاشته است می داند که چقدر می تواند قوی باشد.
سازگار با محیط زیست - محصولات پلاستیکی را می توان با مواد سازگار با محیط زیست ساخت و قالب تزریق پلاستیک خود مواد زاید بسیار کمی تولید می کند که بسیاری از آنها حتی می توانند بازیافت شوند.

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در تولید صنایع نظامی


قالب گیری تزریقی در تمام صنایع دارای ارزش است. در مورد کاربردهای نظامی، جایی که فناوری باید برخی از حساس ترین شرایط روی زمین را تحمل کند، قالب تزریق پلاستیک مایل بیشتری را طی می کند و یکنواختی را تضمین می کند و در عین حال امکان کاهش وزن با پلاستیک با دوام بالا را فراهم می کند.

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در تولید صنایع هوایی


فرآیند قالب گیری تزریقی هوافضا برای ساخت قطعات مختلف مورد نیاز در هواپیما استفاده می شود. این قطعات به صورت تزریقی هستند تا بتوانند در شرایط سخت محیطی دوام بیاورند. در اینجا لیستی از قطعات قالب گیری تزریقی در صنعت هوافضا آمده است:

 • حاشیه ها
 • پره های توربین
 • لنزها
 • پانل ها
 • محفظه های توربین
 • اجزای شاسی
 • محفظه و ظروف
 • قالب های بعدی

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در تولید صنایع ارتباطی

 
صنعت ارتباطات از راه دور یک بخش همیشه در حال تغییر و در حال پیشرفت است و پلاستیک نقش مهمی ایفا می کند. به دلیل پیشرفت سریع فناوری، صنعت مخابرات در تلاش است تا از بهترین مواد ممکن استفاده کند که قیمت پایین، مقاوم در برابر گرما، انعطاف پذیری بالا، جذب آب کم و وزن سبک تر باشد. خواص عایق ضروری پلاستیک، آن را برای کاربردهای الکترونیکی، به ویژه در هنگام پرداختن به متغیرهای محیطی داخلی و خارجی که در صنعت ارتباطات از راه دور با آن مواجه می شوند، ضروری می کند. با توجه به اینکه صنعت مخابرات به قطعات کوچکتر نیاز دارد، همکاری با شرکتی که بتواند تولید قطعات کوچک را به روشی مقرون به صرفه انجام دهد، ضروری است. به دلیل نقاط قوت در قالب تزریق پلاستیک، می توان قطعات دقیق تری را به طور موثر از پلاستیک تولید کرد. این امر به ویژه در صنایعی مانند مخابرات، که مکانیزم های پلاستیکی بسیار خاص و بسیار پیچیده مورد نیاز است، اهمیت دارد. استفاده از فرآیند قالب تزریق پلاستیک برای تولید این قطعات، کیفیت و خلوص آنها را حفظ می کند، شکل دقیق آنها را تضمین می کند و نتایجی را ایجاد می کند که فناوری های پیشرفته امروزی برای عملکرد مؤثر و قابل اعتماد به آن نیاز دارند.

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در تولید صنایع تولید صنعت راهسازی و شهر سازی 

 

بسیاری از شرکت های ساختمانی از مواد پلاستیکی استفاده می کنند. اجزای مورد استفاده شامل همه چیز از پیچ ها و لولاهای پلاستیکی گرفته تا قطعات پلاستیکی بزرگتر است که در دکوراسیون، سیم کشی برق، کفپوش، پوشش دیوار، ضد آب و غیره استفاده می شود.

کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در تولید صنایع تولید صنعت الکترونیک 


اگرچه بسیاری از مردم اجزای الکترونیکی را به عنوان یک قطعه عمدتاً فلزی از ماشین آلات می بینند که از برق برای عملکرد استفاده می کند، افزایش طول عمر سیستم با بدنه های پلاستیکی مقاوم در برابر خوردگی عملکرد کلی را بهبود می بخشد. همانطور که ممکن است حدس زده باشید، ساخت محفظه ها از طریق فرآیندهای قالب گیری تزریق پلاستیک انجام می شود. ماوس رایانه ای که ممکن است در حال حاضر برای کامپیوتر در اتاق نشیمن خود استفاده کنید، احتمالاً برخی از اجزای آن با استفاده از قالب گیری تزریق پلاستیک ساخته شده است.


چگونه اطلس ماشین پلیمر می تواند به شما کمک کند؟


با توجه به اینکه همه این صنایع به دنبال قالب گیری تزریق پلاستیک برای تولید محصولات خود هستند، تولیدکنندگان باید اطمینان حاصل کنند که بهترین سیستم های ممکن را برای طراحی های فوق العاده پیچیده دارند و زمان تحویل سریع محصول را فراهم می کنند. فرض کنید شما یک قالب ساز یا قالب ساز تزریق پلاستیک هستید و می خواهید در مورد اینکه چگونه محصولات ما ممکن است فرآیندهای فعلی شما را بهبود بخشند، اطلاعات بیشتری کسب کنید. در این صورت، ما شما را تشویق می کنیم که از صفحه انواع ماشین های تزریق پلاستیک ما دیدن کنید یا مستقیماً با ما تماس بگیرید. ما به عنوان تامین کننده قابل اعتماد برای تولید کنندگان در سراسر جهان، راه حل ها و تجربه مورد نیاز برای بهبود فرآیندهای موجود و کاهش هزینه قطعات را داریم.

 

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳