تولید صنایع هوافضا با دستگاه تزریق پلاستیک

چگونه تزریق پلاستیک به تولید صنایع هوافضا کمک می کند؟

تولید صنایع هوایی

تزریق پلاستیک یک فرآیند تولیدی است که برای ساخت قطعات پلاستیکی مختلف استفاده می شود. یکی از متداول ترین روش ها، قالب گیری است. تعداد زیادی محصول با پیچیدگی ها، اندازه ها و کاربردهای مختلف وجود دارند که با استفاده از انواع دستگاه های تزریق پلاستیک تولید می شوند. برای انجام کارآمد فرآیند، قالب تزریق پلاستیک به مواد پلاستیکی خام، دستگاه قالب تزریق پلاستیک و قالب نیاز دارد. 
دستگاه قالب گیری تزریقی، پلاستیک را ذوب می کند و این پلاستیک ذوب شده به داخل قالب تزریق می شود، سرد و جامد می شود تا قسمت نهایی را تشکیل دهد. این فرآیند تزریق پلاستیک به ویژه زمانی استفاده می شود که تولید تکراری قطعات مشابه در مقیاس بزرگ مورد نیاز باشد. از این فرایند به طور گسترده در صنعت هوافضا برای ساخت قطعات مختلف استفاده می شود.
حال شاید این سوال برای شما پیش آید که:
این فرآیند چگونه در تولید صنایع هوافضا مفید است؟ پاسخ این سوال را در ادامه خواهیم یافت.

قالب گیری تزریق پلاستیک در تولید صنایع هوایی

قالب گیری توسط قالب تزریق پلاستیک بخشی جدایی ناپذیر از ایجاد قطعات مورد استفاده در مهندسی هوافضا است. قطعات هوافضا که از این طریق ایجاد می شوند شامل محفظه های توربین، پره های توربین و نقشه های پین هستند که برای قالب گیری، الیاف کربن یا شیشه در کاربردهای ورق استفاده می شوند. طراحان از نزدیک با مهندسان همکاری می کنند تا اطمینان حاصل شود که قطعات معیارهای عملکرد را برآورده می کنند. قطعات قالبی مورد استفاده در تولید صنایع هوافضا باید با بیشترین دقت ساخته شوند. قطعات را فقط می توان با توجه به مشخصات کامل و اندازه گیری های دقیق ساخت. از این طریق، محصولات می توانند شرایط سخت مورد نیاز در کاربردهای هوافضا را تحمل کنند.

مزایای استفاده از قالب تزریق پلاستیک در صنعت هوافضا چیست؟

قالب تزریق پلاستیک مزایای خود را در طیف وسیعی از صنایع، به ویژه صنایع هوافضا ثابت کرده است. به همین دلیل، این فرایند به گزینه ای محبوب برای ساخت قطعات مختلف صنایع هوافضا تبدیل شده است.
قالب گیری تزریق پلاستیک هوافضا دارای چندین مزیت است که آن را به روشی ایده آل برای ساخت اکثر اجزای مورد استفاده در تولید صنایع هوافضا تبدیل می کند. این فواید چیست؟ ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید:

انعطاف پذیری طراحی: طراحان می توانند با اجرای فرآیند قالب تزریق پلاستیک در صنعت هواپیما سازی، یکپارچه سازی قطعات را در نظر بگیرند. این را می توان با اهمیت دادن به انعطاف پذیری طراحی انجام داد.
هندسه پیچیده و ویژگی های ظریف: اجزا و قطعات مختلف هواپیما با هندسه پیچیده را می توان با کمک این فرآیند قالب گیری تولید کرد.
تحمل زیاد: محصولات هوافضای کوچک و متوسط با تلورانس های زیادرا می توان به راحتی با استفاده از قالب تزریق پلاستیک تولید کرد.
تکرارپذیری عالی: این روش دارای تکرارپذیری عالی است، می توان از آن برای تولید تعداد زیادی قطعه با ویژگی های مشابه استفاده کرد. به عنوان مثال: قطعه دوم تولید شده توسط قالب تزریق پلاستیک، مشابه قطعه اول تولید شده است. یا به عبارتی دیگر قالب تزریق پلاستیک یک گزینه قابل تکرار برای تولید در مقیاس بزرگ ارائه می دهد. هنگامی که روش تعریف شد و تمام مشخصات و ابعاد محصول برآورده شد، فرآیند به راحتی برای ایجاد هزاران قطعه هوافضا بدون کاهش دقت قابل تکرار است. 

اجزای دقیق: قالب تزریق پلاستیک روشی برای تولید حجم بالا با دقت قابل تکرار ارائه می دهد. دقت در تولید صنایع هوافضا بسیار مهم هستند، زیرا یک خطا می تواند عواقب فاجعه باری داشته باشد. قالب تزریق دارای تحمل +/-.001 اینچ برای دقت بهینه است.

استحکام بالا: رزین های ترموپلاستیک با استحکام بالا، مانند فیبر کربن و رزین های تقویت شده با شیشه، قطعات پلاستیکی بادوامی تولید می کنند که می توانند در برابر دماهای بالا و خوردگی مقاومت کنند. این برای قابلیت اطمینان در محیط های سخت هوافضا بسیار مهم است.
تطبیق پذیری: از آنجایی که دقت امری حیاتی است، تنظیم سریع با حداقل اختلال، مزیت مهم قالب تزریق پلاستیک است. این فرایند می تواند تغییرات مهندسی سریع و آسان را بدون ایجاد یک قالب کاملاً جدید انجام دهد.

سبک وزن: در تولید صنایع هوافضا، وزن می تواند بر عملکرد و هزینه تأثیر بگذارد. هرچه قطعات سبک تر باشند، سوخت کمتری مورد نیاز است. هواپیماهایی که دارای قطعات قالب تزریق پلاستیک پلاستیکی سبک وزن هستند، در مقایسه با هواپیماهای مجهز به قطعات فلزی سنگین تر، سوخت کمتری مصرف می کنند. این به تفاوت هزینه قابل توجهی در طول زمان محاسبه می شود.

مقیاس پذیری: قالب تزریق پلاستیک امکان طراحی قالب های متعددی را فراهم می کند که می تواند شامل حفره های متعدد برای تولید همزمان قطعات مختلف باشد. می توان قالب های متعددی را برای رفع نیازهای تولید با حجم بالا ساخت، یا می توان از یک قالب به عنوان قطعات مورد نیاز استفاده کرد. این به شما امکان می دهد قالب تزریق پلاستیک را بر اساس نیازهای تولیدی خاص خود مقیاس دهید.

نمونه سازی سریع: با قالب تزریق پلاستیک، نمونه های اولیه پلاستیکی را می توان به سرعت با استفاده از قالب های ارزان تر ایجاد کرد و به شما این امکان را می دهد که قطعات را قبل از تولید کامل آزمایش کنید.

تولید صنایع هوایی

کدام محصولات هوافضا با استفاده از فرآیند قالب تزریق پلاستیک تولید می شوند؟

فرآیند قالب تزریق پلاستیک هوافضا برای ساخت قطعات مختلف مورد نیاز در هواپیما استفاده می شود. این قطعات به صورت تزریقی قالب گیری می شوند تا بتوانند در شرایط سخت محیطی دوام بیاورند.

فقط از بادوام ترین پلاستیک ها در مهندسی هواپیما و هوافضا استفاده می شود. این محصولات پلاستیکی باید به گونه ای ساخته شوند که بالاترین نیرو و دما را تحمل کنند. محصولات تزریق پلاستیک هوافضا به صورت سفارشی ساخته می شوند و شامل محصولات متنوعی می باشند. این محصولات پلاستیکی عبارتند از:
حاشیه ها
پره های توربین
لنزها
پانل ها
محفظه های توربین
اجزای شاسی
محفظه و ظروف
قالب های بعدی
قطعات ذکر شده در بالا هم برای مهندسی تجاری و هم نظامی و دفاعی مورد نیاز است.

تولیدات هوافضا

قابلیت های قالب تزریق پلاستیک در تولید صنایع هوافضا چیست؟

در اینجا قابلیت های فرآیند قالب تزریق پلاستیک هوافضا وجود دارد که می توان از آن برای ساخت قطعات مختلف با مشخصات مختلف استفاده کرد:
مواد پلی اتیلن با چگالی کم (LLDPE)
اکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS)
پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)
استال پلی تریمید (PEI)
اکریلیک
پلی آمید (PI)
کوپلیمر پلی پروپیلن
پلی فنیلن سولفید (PPS)
پلیمر کریستال مایع (LCP)
پلی استایرن با ضربه بالا (HIPS)
میکروسلولی
پلی اورتان (PU)
نایلون
پلی استایرن
پلی پروپیلن (PP)
کتون پلی اتر اتر (PEEK)
پلی استر
پلی اتیلن ترفتالات (PET)
پلی کربنات (PC)
اینها برخی از مزایا، قابلیت ها و کاربردهای فرآیند قالب تزریق پلاستیک در هوافضا بودند. این امر به خوبی روشن می کند که چرا این فرآیند در تولید صنعت هوافضا بسیار محبوب است. آیا هنوز شک دارید؟ شما می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید. کارشناسان ما به شما کمک می کنند تا نیازهای خود را از طریق دستگاه های اطلس پلیمر برآورده کنید.

چرا دستگاه های اطلس ماشین پلیمر را انتخاب می کنید؟

دستگاه های اطلس ماشین پلیمر، دستگاه هایی ارزشمند برای تولید صنایع هوافضا می باشند. با بیش از چند دهه تجربه، این دستگاه ها می توانند قطعات تزریقی برتر را با زمان چرخش سریع، قیمت مناسب و کیفیت استثنایی تولید کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر برای قیمت ها می توانید به صفحه کسب درآمد از راه تزریق پلاستیک مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳