تولیدات پلاستکی و تزریق در صنعت رنگ

سطل و قوطی رنگ با دستگاه تزریق پلاستیک

همانطور که قبلا اشاره شده است، تزریق پلاستیک تکنولوژی است که برای ساخت قطعات پلاستیک که ظاهر یکسانی دارند و قرار است به صورت انبوه تولید شوند مورد استفاده قرار می گیرد. برای تولید این قطعات که برای مثال در صنعت رنگ و رزین نیز مانند سطل و قوطی رنگ مورد استفاده قرار می گیرد به روش تزریق پلاستیک، ابتدا گرانول های پلیمر ذوب می شوند و بعد از آن تحت فشار بسیار زیاد به درون یک قالب تزریق پلاستیک ریخته می شوند. پلاستیک های مایع درون قالب کم کم خنک می شوند و شکل می گیرند.

مواد اولیه ای که در ماشین های تزریق پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد پلیمرهای ترموپلاستیکی هستند که قابلیت رنگ آمیزی و پرشدن توسط افزودنی های دیگر را دارند.

تقریبا می توان مطمئن بود که اکثر قطعه های پلاستیکی که در روزمره از آن ها استفاده می کنیم، با استفاده از تکنولوژی تزریق پلاستیک و با استفاده از ماشین های تزریق پلاستیک ساخته شده اند. از ساخت قطعات پلاستیکی مورد استفاده در خودرو گرفته تا قطعای آشپزخانه و یا همین سطل ها و قوطی های رنگ.
یکی از دلایلی که باعث گستردگی استفاده از روش تزریق پلاستیک و همچنین محبوبیت این روش شده است مربوط به هزینه های پایین ساخت هر قطعه البته در تیراژهای بالا می باشد. البته سرمایه اولیه ی نسبتا بالایی که برای شروع این کار شامل خرید ماشین تزریق پلاستیک و طراحی و ساخت قالب؛ مورد نیاز است از جمله محدودیت هایی است که برای این کار می توان مثال زد.
نحوه ساخت سطل ها و قوطی های رنگ، به این صورت می باشد که در ابتدا گرانول های خشک شده و در قیف قرار داده می شوند. این گرانول ها با پودرها و پیگمنت های رنگی و یا دیگر مواد افزودنی تقویت کننده ترکیب می شوند.

این مواد ترکیب شده حرارت دیده و به قالب فرستاده می شوند. قالب باید به صورت کامل با مواد حرارت دیده پر شود. بعد از آن با کم شدن حرارت و سرد شدن مواد، می توان قالب را باز کرد و سطل و یا قوطی پلاستیکی رنگ را از قالب به بیرون هل داده می شود و همین روند برای ساخت قطعه های بعدی تکرار می شوند.

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳