تولید قطعات و ابزار های صنایع رنگ رزین

تولید ابزار پ تجهیزات صنایع رنگ و رزین

قالب تزریق پلاستیک یکی از تکنیک های قالب گیری پلاستیک است. این روش برای تولید ابزار صنایع رنگ و رزین و طیف وسیعی از ظروف حمل و نقل، بسته بندی برای صنعت (تولید سطل رنگ)، محصولات آرایشی و بهداشتی، مواد شیمیایی خانگی و همچنین انواع مختلف درب، به عنوان مثال برای بطری های PET یا عطر  استفاده می شود. ماشین های اطلس پلیمر قابلیت تولید انواع سطل های رنگ، رزین و قطعات رنگ آمیزی را دارا می باشند.

مراحل تولید ابزارهای صنایع رنگ و رزین به چه صورت می باشد؟

تولید انواع سطل ها، اسپری های رنگ، رزین و ابزار های رنگ آمیزی از طریق مراحل زیر ساخته می شود:

1. پلاستیک ذوب شده به دستگاه قالب تزریق پلاستیک وارد می شود و از داخل یک قالب با شکل خاص عبور می کند.

2. فشار مواد پلاستیکی را مجبور می کند تا با قالب مطابقت داشته باشد و آن را پوشش دهد تا شکل و ضخامت دیواره مورد نیاز را تشکیل دهد.

3. پوشش پلاستیکی مایع قالب را گذاشته تا خنک و سفت شود.

4. محصول نهایی از دستگاه خارج می شود. برای اطمینان از مناسب بودن آن، آزمایش های کنترل کیفیت انجام می شود.

5. آزمایش ها شامل بررسی یکنواختی در ضخامت دیواره و توزیع پلاستیک است.

این فرآیند به ویژه برای تولید سطل های رنگ با سایز های متفاوت، سطل های 10 کیلویی سه خط، سطل 3 و نیم کیلویی، سطل 1500 سی سی و سینی غلتک رنگ موثر است. پلاستیک استفاده شده نازک و سبک می باشد تا محصول کلی را به راحتی در دست بگیرد. با این حال همچنین بادوام، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر پارگی، نشت مواد شیمیایی و سایر آسیب هایی است که می تواند به رنگ آسیب بزند و آن را خشک نماید. فرآیند نسبتاً آسان و ساده است. قالب های تزریق پلاستیک زمان پردازش سریعتر و تولید در مقیاس بزرگتر را برای پروژه های بسته بندی بزرگتر فراهم می کند.

این فرآیند همچنین تطبیق پذیری عالی را در مورد نوع پلاستیک انتخاب شده فراهم می کند. این امر باعث می شود تا تولید ابزار صنایع رنگ و رزین با پرداخت های سفارشی، شکل ها، بست ها، رنگ ها، چاپ و برندسازی سفارشی ساخته شود. پلاستیک ها یا پلیمرهای رایج مورد استفاده در تولید تولید ابزار صنایع رنگ و رزین شامل پلی پروپیلن، استایرن و پلی اتیلن است. اینها دارای خواص انعطاف پذیر، تحمل در برابر گرما، مواد شیمیایی و سایش و پارگی، به علاوه یکپارچگی بهداشتی عالی هستند.

چه ابزار های رنگ آمیزی توسط قالب تزریق پلاستیک تولید می شوند؟

سطل های رنگ کیلویی و نیم کیلویی 
قلم مو و غلطک رنگ
سینی غلطک رنگ
دسته غلطک رنگ
لیسه و کاردک
کاور پلاستیکی برای محافظت سطوح از رنگ

مزایا و معایب استفاده از قالب گیری تزریق پلاستیک برای تولید ابزار صنایع رنگ و رزین 

مانند هر فرآیند تولید ابزارهای پلاستیکی، قالب تزریق پلاستیک مزایا و معایبی دارد. این فرآیند برای تولید حجم زیادی از ظروف و سطل ها که با یکدیگر یکسان هستند بسیار عالی است. این یک نیاز کلیدی برای این صنعت خاص است. به لطف انعطاف پذیری بسیار خوب در طراحی، می توان آنها را شکل، رنگ و طراحی کرد که کاملاً یکسان باشند.

طیف وسیعی از پلاستیک ها را می توان برای اطمینان از چسبیدن بیشتر به خواص مورد نیاز ظروف استفاده کرد. این مواد بادوام، بهداشتی بوده و در صورت لزوم به راحتی  به شکل سطل های رنگ در می آیند تا رنگ های پلاستیکی، روغنی، اکلیلی و سایر رنگ ها و رزین ها را برای مدت طولانی نگه دارند. این فرآیند همچنین می تواند برای پروژه های با حجم کمتر مفید باشد. خطرات زیست محیطی کمی دارند زیرا بسیاری از پلاستیک های باقی مانده را می توان دوباره ذوب کرد و محصول دیگری را تشکیل داد. همچنین پس از تولید معمولاً کار بسیار کمی مورد نیاز است، زیرا ابزار ها و سطل ها مستقیماً بیرون از دستگاه ظاهر خوبی خواهند داشت.

معایب شامل هزینه های اولیه ابزار و زمان راه اندازی بالاتر است، اما هنگامی که دستگاه و قالب ها در جای خود قرار می گیرند، روند سرعت می گیرد و تولید با قیمت رقابتی را ارائه می دهد. به دلیل ماهیت فرآیند، محدودیت هایی در طراحی وجود دارد، اما این محدودیت ها کم هستند و معمولاً می توان آنها را برطرف کرد. اندازه های دسته ای کوچکتر معمولاً هزینه بیشتری نسبت به سفارشات در مقیاس بزرگتر دارند، همانطور که در اکثر فرآیندهای تولیدی وجود دارد.
برای اطلاعات بیشتر درباره کسب در امد از دستگاه تزریق پلاستیک می توانید اینجا کلیک نمایید.
 

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳