تولید تجهیزات نظامی و صنایع دفاعی با دستگاه تزریق پلاستیک

استفاده از صنعت پلاتستیک در تجهیزات نظامی

قالب تزریق پلاستیک یکی از نوآورانه ترین روش های ساخت امروزی است. قطعات پلاستیکی تزریقی را می توان با نهایت دقت، در حجم های بالا و با زمان های برگشت کارآمد ساخت. با توجه به فناوری های رزین و پلاستیک امروزی، قطعات به دست آمده عملکردی سبک با استحکام شگفت انگیز دارند. بسیاری از تولیدکنندگان حتی اجزای فلزی را با رزین های مشابه جایگزین می کنند.
تولید تجهیزات نظامی و صنایع دفاعی در کنار صنایع دیگر به عنوان برخی از پرتقاضاترین صنایع روی زمین قرار دارند.
ماشین های اطلس پلیمر تولیدکننده با کیفیت ترین تجهیزات نظامی و صنایع دفاعی می باشد و این صنایع دفاعی شایسته مردانی است که برای محافظت از این کشور خدمت می کنند.

قالب تزریق پلاستیک چیست؟

قالب تزریق پلاستیک یک فرآیند تولید مقرون به صرفه است و امکان تولید را در مقیاس های بزرگ با قطعات یکسان فراهم می کند. به طور خلاصه، دستگاه تزریق پلاستیک مستلزم شناسایی یا ایجاد یک قالب سفارشی، تصمیم گیری بهترین مواد برای پروژه، تزریق مواد مذاب به قالب، انتظار برای خنک شدن و سپس اجرا و مونتاژ محصول نهایی است. قالب تزریق پلاستیک در تمام صنایع دارای ارزش است. در مورد تولید تجهیزات نظامی و صنایع دفاعی جایی که فناوری باید برخی از وحشیانه ترین شرایط روی زمین را تحمل کند، قالب تزریق پلاستیک، مایل بیشتری را طی می کند و یکنواختی را تضمین می کند و در عین حال امکان کاهش وزن را با پلاستیک با دوام بالا فراهم می کند. این فرآیند می تواند با طراحی های پیچیده تر عملی تر شود.

به عنوان مثال، چراغ قوه ای که توسط سربازان در خط مقدم استفاده می شود، باید ضد آب و ضد انفجار، سبک و بادوام باشد و قادر به نگه داشتن شارژ بدون کاهش ولتاژ باشد. برخی از مدل ها حتی سه PCB را در خود جای می دهند.تولید محصولی مانند چراغ قوه می تواند برای نتایج تضمین شده از طریق ترکیبی از درج پین، قالب تزریق پلاستیک و قالب گیری بیش از حد خودکار شود. بسته به مواد مورد استفاده و طراحی، این فرآیندها می توانند تضمین کنند که یک محصول در برابر دماهای شدید و در مقابل لرزش مقاومت می کند.

تجهیزات نظامی

قالب تزریق پلاستیک را می توان با مجموعه ای از مواد از جمله فلزات، شیشه ها، الاستومرها (از ترکیب دو واژه الاستیک و پلیمر به معنای «پلیمر الاستیک» ساخته شده است، به دسته خاصی از پلیمرهای خطی اطلاق می شود که هنگام اعمال نیرو، از خود مقدار فوق العاده زیادی تغییر شکل الاستیک نشان می دهند.) و پلیمرهای ترموپلاستیک و ترموست انجام داد. استفاده از قالب تزریق پلاستیک به جای جایگزین های فلزی می تواند تا 50 درصد در هزینه صرفه جویی کند. به همین دلیل است که پلاستیک در صنایع مختلف، از خودروسازی گرفته تا صنایع هوافضا، پزشکی و حتی تولید تجهیزات نظامی و صنایع دفاعی گسترش یافته است.

قالب تزریق پلاستیک در ارتش

هواپیماهای درجه نظامی به گونه ای ساخته شده اند که هواگیر باشند و در برابر آسیب های قابل توجهی مقاومت کنند. آنها از کانکتورهای بی شماری تشکیل شده اند که قطعات را کنار هم نگه می دارند یا برق را تامین می کنند. بست ها و سایر اجزایی که هواپیماهای نظامی را در حال پرواز نگه می دارند هر بار به همان اندازه و شکل ظاهر می شوند. این بدان معناست که آنها محکم تر به یکدیگر متصل می شوند، در کاهش لرزش در طول پرواز بهتر هستند، و حتی می توانند به کاهش صدا کمک کنند تا خلبانان بتوانند کار خود را بهتر انجام دهند.

کانکتور Overmolded با پین سفارشی CTA SIZE NEW در زمین، حمل و نقل نظامی به چندین کانکتور مشابه و قطعات پلاستیکی برای ارتباطات و حسگرها متکی است. از کوچکترین پین گرفته تا دستگیره یا روکش لاستیکی، هر یک از این عناصر باید زمین های ناپایدار و سناریوهای فشرده را تحمل کنند که موفقیت آنها با توانایی آنها برای عملکرد در این شرایط سنجیده می شود. تولید این قطعات از گرانترین تجهیزات نظامی است.
قالب تزریق پلاستیک نقش مهمی در تولید تجهیزات نظامی و صنایع دفاعی ایفا می کند و اتصالات قوی و پایدار را ممکن می سازد. علاوه بر این، تولید قطعات پلاستیکی ایجاد شده توسط قالب تزریق پلاستیک قابل تکرار است. با چنین قوام و دقت، قالب گیری بیش از حد، اجزای هوافضا و دفاعی را ایجاد می کند که هر بار از فلز بهتر عمل می کند.
این بدان معنا نیست که فلز باید از فرآیند حذف شود. قالب تزریق پلاستیک را می توان با یا بدون مواد فلزی انجام داد. در مورد اتصال دهنده های الکتریکی، مواد فلزی ارزش خود را حفظ می کنند زیرا می توانند دمای مذاب پلاستیک را تحمل کنند و بنابراین می توانند در مراحل اولیه قالب گیری قرار گیرند. به عنوان مثال، هنگام استفاده از درج های فلزی برای اتصال دهنده های الکتریکی، از قالب گیری بیش از حد برای محکم کردن پین های تماس استفاده می شود. هم قرار دادن پین ها و هم قالب گیری بیش از حد را می توان خودکار کرد و فرصت هایی برای صرفه جویی در هزینه ها ایجاد کرد.

از طریق این فرآیندهای قالب گیری، این پین ها را می توان در محل قرار داد و با مواد مذاب بیش از حد قالب گیری کرد، که پس از پخت می تواند استانداردهای کیفی نظامی دقیق را برآورده کند.

قرار دادن پین خودکار را می توان برای اطمینان از قرارگیری صحیح آن بست ها، مورد استفاده قرار داد. این پین های اتصال سفارشی، قدرت، سیگنال و عملکردهای الکترومکانیکی را به تجهیزاتی که نیروهای ما به آن وابسته هستند، تسهیل می کنند.

چرا پلاستیک در مقابل فلز؟ 

قالب تزریق پلاستیک نظامی امکان جدیدی برای تولید تجهیزات نظامی و صنایع دفاعی نیست. این تکنیک برای چندین دهه برای ساخت قطعات سبک وزن ایمن تر مورد استفاده قرار گرفته است.
قالب گیری تزریق پلاستیک می تواند محصولاتی ایجاد کند که از محصولات فلزی مشابه قوی تر هستند. پلاستیک ذاتاً در برابر خوردگی مقاوم است و در محصولاتی که باید در محیط های مختلف مقاومت کنند بسیار قابل اعتماد است.
انواع دستگاه های تزریق پلاستیک می توانند با دیواره بسیار نازکی از پلیمر پلاستیکی به این سطح از استحکام دست یابند. نتیجه تمام قدرتی است که مردان پیاده نظام در کسری از وزن به آن نیاز دارند.
برخی از رایج ترین اقلام و تجهیزات نظامی برای استفاده از این فناوری عبارتند از: بطری های آب، کلاه ایمنی، هدست و رادیو، چراغ قوه و اسکوپ، و قلاب و بست.
 

قالب تزریق پلاستیک مزایا و کاربرد های زیادی در تولید تجهیزات نظامی در مقایسه با سایر مواد دارد، از جمله:

1. استحکام و وزن: در مقایسه با سایر فلزات و مواد، پلاستیک زمانی که با دیواره های نازک تر تولید می شود، استحکام و دوام خود را حفظ می کند.
2. مقاومت در برابر خوردگی و الکتریکی: قالب های تزریق پلاستیک دفاعی یک مزیت بزرگ برای تولید تجهیزات نظامی و صنایع دفاعی است زیرا عایق هستند. پلاستیک یکی از مقاوم ترین عایق ها در برابر الکتریسیته است و برای تجمع استاتیکی و هدایت الکتریکی که نیروهای خدماتی در میدان با آن مواجه می شوند، عالی است. به عبارت دیگر این قطعات در تماس با شرایط شدید قرار می گیرند و باید طوری طراحی شوند که در محیط های سخت و کاربردهای سخت مقاومت کنند و در عین حال عملکرد بهینه را ارائه دهند.
فلزات نیاز به پوشش یا عملیات حرارتی ویژه ای دارند که از خوردگی محافظت می کنند. پلاستیک یک ماده مقاوم در برابر خوردگی درجه یک است که می تواند در محدوده دمایی گسترده مقاومت کند و آن را ماده ای عالی برای قالب گیری های تزریقی تاکتیکی می کند.
3. سازگاری برای کاربردهای مختلف: پلاستیک را می توان برای دماهای بالا تا پایین فرموله کرد و در عین حال استحکام و دوام را حفظ کرد. این قالب های تزریق نظامی را می توان به راحتی رنگ کرد تا محیط های با جزئیات خاص را برآورده کند.
4. قابلیت اطمینان: بسیار مهم است که بتوانیم اعتماد کنیم که این اجزا بدون تردید کار می کنند. این امر مستلزم دانش یک قالب تزریق پلاستیک است. قالب های تزریق پلاستیک اطلس ماشین پلیمر بهترین گزینه برای این امر می باشند.

5. تکرارپذیری: ما فرآیندهای قالب تزریق پلاستیک قوی را برای اطمینان از ثبات کیفیت، یکنواختی اجزا و تکرارپذیری فرآیند توسعه داده ایم.

6. کارایی: این فرآیند برای مدیریت حجم بالای قطعات با دقت بسیار بالا طراحی شده است. قالب تزریق پلاستیک با راندمان بالا و چرخش سریع عمل می کند، به ویژه برای دوره های تولید با حجم بالا بسیار مناسب می باشد.
7. دقت: از آنجایی که قالب گیری تزریق پلاستیک دارای فناوری خودکار است، اجزاء با دقت بالا با محصول نهایی مطابقت دارند.
8.ارزش: این فرآیند منجر به ضایعات مواد بسیار کم و هزینه کم کار می شود که قالب تزریق پلاستیک را به یک راه حل بسیار مقرون به صرفه با نتیجه با کیفیت بالا تبدیل می کند.
9.پتانسیل بی پایان: پس از قالب گیری یک قطعه، خدمات ثانویه بی شماری می توانند آن را بیشتر سفارشی کنند. تکمیل و پوشش، ماشینکاری CNC، سوراخکاری و پرداخت همگی می توانند یک قطعه پلاستیکی با کارایی بالا را برای تناسب دقیق با پروژه شما تنظیم کنند.

مواد مورد استفاده در تولید تجهیزات نظامی و صنایع دفاعی که برای ساخت قطعات پلاستیکی بادوام و قابل اعتماد که بتواند محیط خشن و استرس وارده بر این قطعات را تحمل کند در ادامه آورده ایم.

پلی اتریمید اولتم 
نوریل
PCPBT
استال
پلی کربنات
پلی پروپیلن
ما می دانیم که دوام، قابلیت اطمینان و تکرار برای تولید تجهیزات نظامی ایران بسیار مهم هستند.

چرا ماشین های اطلس پلیمر را انتخاب می کنید؟

به عنوان مشتری ماشین های اطلس پلیمر، می توانید مطمئن باشید محصولاتی که دریافت می کنید فراتر از مقررات فعلی - قانون توافق نامه های تجاری - هستند و همه کارهای اداری، نقشه ها، منابع عنصر و سایر عوامل با قوانین ملی مطابقت دارند. ارتش به ارائه راه حل هایی که بقای نیروها را بهبود می بخشد ایمان دارد. به عنوان منبع اصلی شما برای تولید تجهیزات نظامی و صنایع دفاعی، می توانید روی ما حساب کنید تا پروژه های خود را با دقت و جدیتی که شایسته آن است اجرا کنیم.

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳