تولید اسباب بازی با استفاده از دستگاه های تزریق پلاستیک

اسباب بازی های ساخته شده با تزریق پلاستیک امروزه در هر نقطه از دنیا که به بازار اسباب بازی ها سری بزنید مشاهده می کنید اکثر لوازم این صنعت از مصنوعات پلاستیکی بوده که بیش از80% از آنها با دستگاه تزریق پلاستیک تولید می گردند. آجرهای پلاستیکی، ماشین ها، آدمک ها و بسیاری دیگر از اسباب بازی ها، کیفیت و تیراژ بالای تولید خود را مدیون صنعت تزریق پلاستیک می باشند. پلاستیک از جمله محصولاتی است که کاربرد بسیار زیادی دارد و برای ساخت وسایل مختلفی همچون تولید اسباب بازی کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. پلاستیک ها در انواع مختلفی از جمله نرم، شفاف، مات می تواند باشد که مشابه به چوب، چرم و یا ابریشم به نظر بیاید و در اکثر موارد وسیله های تولیدی با آن ها با استفاده از قالب در ماشین های تزریق پلاستیک ساخته می شود.
اکثر اسباب بازی های پلاستیکی شامل عروسک های پلاستیکی، اسباب بازی های چرخ دار و حتی سازه های پلاستیکی با استفاده از روش تزریق پلاستیک و دستگاه های تزریق پلاستیک ساخته می شوند.

توانایی طراحی و ساخت قالب های پیچیده در صنعت تزریق پلاستیک بدین معناست که اسباب بازی ها و اجزای تشکیل دهنده آن ها می توانند در زمان ساخت و مونتاژ جزئیات بسیار دقیقی داشته باشند تا با شخصیت های محبوب کودکان کاملا مطابقت داشته و یا اشیایی کاملا شبیه به واقعیت زندگی تولید کنند.

یکی دیگر از مدل های اسباب بازی های تزریق پلاستیک محبوب، اردک پلاستیکی و اسباب بازی های مشابه برای حمام و استخر کودکان است. این سری از اسباب بازی ها باید بادوام، ایمن و ضد آب باشند، علاوه بر آن باید دارای استحکام بیشتر در نقاط اتصال جهت جلوگیری از نفوذ آب باشند. همچنین، اسباب بازی هائی که در زمان رشد نخستین دندان های کودکان مورد استفاده قرار می گیرند می بایست در برابر سایش و پارگی مقاوم بوده و برای نوزادان هیچ خطری نداشته باشد
هزینه خرید دستگاههای تزریق پلاستیک تولید اسباب بازی پلاستیکی هزینه ای مابین 60 تا چند صد میلیون می باشد. همچنین هزینه ی مورد نیاز برای طراحی و ساخت قالب نیز هزینه ای مابین 5 تا 20 میلیون تومان خواهد بود. البته در زمان راه اندازی خط تولید قطعات اسباب بازی هزینه ی کارگاه و کارگر و برق نیز به هزینه های جاری شما اضافه خواهد شد. البته با توجه به اینکه برای ساخت اسباب بازی ها عروسک های پلاستیکی نیاز به چندین قالب خواهید داشت، هزینه تهیه قالب های اسباب بازی ها برای شما بیشتر خواهد شد.
مواد خامی که برای تهیه پلاستیک به کار می روند شامل نفت و گاز می شوند. این سوخت های فسیلی معمولا با اکسیژن و کلر ترکیب می شوند و برای ساخت انواع قطعات پلاستیکی مانند اسباب بازی های پلاستیکی و عروسک های پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند.

Polyhydroxyalkanoates (P Has)

 یک پلیمر با پایه زیستی و زیست تخریب پذیر می باشد و به خوبی با قالب گیری تزریق پلاستیک کار شکل پذیر می باشد. این ماده یکی از مونومرهای ترموپلاستیک مشتق شده ارگانیک است که ماده موثری برای ساخت اسباب بازی های با روش تزریق پلاستیک می باشد. همچنین، اسباب بازی های محکم و ایمن را می توان از پلاستیک های سنتی تر مانند پلی اتیلن ترفتالات (پلی استر) و پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) که از نفت منشاء می گیرد، تهیه کرد.
سخن آخر اینکه، تولید اسباب بازی با دستگاه های تزریق از فعالیت های بسیار زیبا و مفرح و درعین حال دارای بازار کار تخصصی و موفق بوده و بررسی های آماری نشانگر سود بالای این تولید و حداقل رکود بازار در ایام سال می باشد.

 

در ادامه ویدئویی از نحوه طراحی و ساخت قالب را برای استفاده در ماشین های تزریق پلاستیک و ساختن اسباب بازی های کودکان ببینید.

 

 
 

 

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳