میزان مصرف برق در دستگاه های تزریق پلاستیک

مصرف برق در دستگاه های تزریق پلاستیک چقدر است؟

میزان مصرف برق در دستگاه های تزریق پلاستیک، با توجه به سایز دستگاه و مقدار حجم تولید، متفاوت می باشد. هرچقدر دستگاه بزرگتر باشد تعداد الکتروموتور ها وتوان  مصرفی  دستگاه بیشتر بوده و طبیعتا میزان مصرف برق بیشتر خواهد بود. در حال حاضر و با توجه به افزایش هزینه های مصرف انرژی استفاده از دستگاه هایی که قابلیت کاهش مصرف انرژی را داشته باشند امری بدیهی می باشد .

دستگاه هایی که با الکتروموتور و پمپ ثابت کار می کنند، به دلیل اینکه توانایی در تنظیماتPID، ,  و نیز مدیریت  plc بر روی آن ها کمتر می باشد به صورت دائم و با توان کامل در حال کار هستند و دائما در حال پمپ روغن با دبی کامل  به داخل مدار هیدرولیک می باشند . این امر موجب میگردد که میزان راندمان دستگاه بسیار پایین بوده و  دستگاه تزریق مصرف برق بسیار بالایی داشته باشد.

 دستگاه های مجهز به سیستم سروو موتور، دستگاه هایی با پمپ هیدرولیک دبی متغیر هستند که  همانطور که از اسمش پیداست، بر بر اساس میزان  نیاز دستگاه مقدار حجم روغن ورودی به دستگاه را  کم  و زیاد می کند. و بر اساس  همین دلیل موضوع در قسمت هایی از دستگاه که نیاز به  فشار و سرعت نمی باشد با دستور پی ال سی  سرعت  سروو موتور کاهش و یا حتی به صورت کامل متوقف میگردد. این طراحی موجب میگردد تا مصرف برق در دستگاه های سروو موتور دار نسبت به دسگاه های با پمپ ثابت تا حدود 85 در صد کاهش پیدا کند.

کم مصرف ترین دستگاه های تزریق پلاستیک کدامند؟ سری دستگاه های HDL  با مجهز بودن به سروو موتور کاملا اقتصادی بوده و بر اساس استفاده از پی ال سی هوشمند و سیستم PIDکنترلر ، در طول  انجام  همه مراحل تزریق و بر اساس حرکت مورد نظر  میزان مصرف را بین 25 تا 85 در صد کاهش میدهند . بیشترین میزان مصرف برق در زمان فشار پشت مارپیچ  و خنک کاری می باشد . در واقه در این زمان ها تقریبا میزان حرکت سروو موتور تا حدود صفر کاهش پیدا میکند.

نتیجه گیری با استفاده از دستگاه های سری سروو  و براساس بررسی قبض های  برق مصرفی کارخانه میتوان میزان کاهش هزینه های پرداختی را به وضوح مشاهده نمود لذا استفاده از این سری از دستگاه ها با توجه به وضعیت کنونی اکیدا توصیه میگردد!!!

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳