پلی وینیل کلراید (PVC) چیست و برای چه چیزی استفاده می شود؟

پلی وینیل کلراید (PVC) یکی از پلیمریهای ترموپلاستیک گسترده در جهان است؛ پی وی سی در سال 1920 توسط شرکت B.F. Goodrich ساخته شده بود. معمولا در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود اما همچنین برای نشانه ها، برنامه های کاربردی مراقبت های بهداشتی استفاده می شود.

PVC در دو فرم عمومی تولید می شود، ابتدا به عنوان یک پلیمر سفت و محکم و دوم به عنوان پلاستیک انعطاف پذیر است. پی وی سی انعطاف پذیر معمولا در ساخت و ساز به عنوان عایق در سیم های برق و یا در کف برای خانه ها، بیمارستان ها، مدارس، و مناطق دیگر که در آن محیط استریل یک اولویت است، و در بعضی موارد به عنوان جایگزین برای لاستیک استفاده می شود.پی وی سی سخت نیز در ساخت و ساز به عنوان لوله برای لوله کشی استفاده می شود. برخی از مهمترین ویژگی های پلاستیک PVC عبارتند از قیمت نسبتا ارزان ، مقاومت آن در برابر تخریب محیط زیست (همچنین مواد شیمیایی و قلیایی)، سختی بالا و استحکام کششی.


برخی از مهمترین ویژگی های پلی وینیل کلراید (PVC) عبارتند از:

در دسترس و ارزان است.بسیار سخت است.سفت و سخت دارای قدرت کششی بسیار بالا است.


چرا پلی وینیل کلرید (PVC) اغلب استفاده می شود؟

پی وی سی سختگیرانه به طور خاص دارای چگالی بسیار بالایی برای پلاستیک است که بسیار سخت و به طور کلی بسیار قوی است. این نیز به راحتی در دسترس است و بسیار مقرون به صرفه است که در ترکیب با ویژگی های طولانی مدت بسیاری از پلاستیک ها آن را انتخاب آسان برای بسیاری از کاربردهای صنعتی مانند ساخت و ساز می کند.

یکی از محصولات بسیار پرطرفدار پی وی سی در صنعت ساخت و ساز دیوارپوش و سقف کاذب میباشد. که معمولا به چند شکل پانل های طولی و تایل 60*60 و ورق های بزرگ پی وی سی تولید میشود. از پانل های طولی هم به عنوان دیوارپوش و هم به عنوان سقف کاذب استفاده میشود. اما از تایل های 60*60 فقط برای سقف کاذب میتوان استفاده کرد.

پانل های طولی پی وی سی در عرض های متفاوت 20 و 30 و 40 سانتی متری وهمچنین به دو صورت توپر و توخالی قابل دسترس میباشد. ورق های 120*280 نیز از جمله دیوارپوش های جدید پی وی سی میباشد.

معمولا تمامی دیوارپوش و سقف کاذب پی وی سی توسط روکش تزئین و امکان استفاده از آن در تمامی نواحی با هر نوع سلیقه ای را برای شما امکان پذیر کرده است. به تازگی طرح جدید سنگ دیوارپوش پی وی سی با استقبال بی نظیری روبرو شده که علت این محبوبیت قیمت پایین آن به نسبت سنگهای موجود میباشد.

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳