تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک بادی

چیلر دستگاه تزریق پلاستیک

 این قطعه در دو نوع هوا خنک و آب خنک طراحی و تولید میگردد که برای شرایط اقلیمی معتدل و خنک، سری هوا خنک آن پیش بینی میگردد  ( اکثر مناطق ایران ) 

از این دستگاه برای حفظ دمای مناسب جهت روغن هیدرولیک و نیز بدنه قالب های  دستگاه تزریق پلاستیک استفاده می شود. چیلر هوا خنک با سیستم کندانسور و اواپراتور و بهره گیری از  تهویه هوا موجب خنک شدن  آب ورودی  به دستگاه تزریق پلاستیک  گردیده و  با توجه به قابلیت تنظیم میزان  دما در تولیدا محصولات دقیق بسیار موثر است. از لحاظ کلی این تجهیز جانبی به عنوان یکی از الزامات تولید در صنعت پلاستیک  به شمار می آید.

 

دستگاه موادکش دستگاه تزریق پلاستیک بادی

این دستگاه جهت  انتقال خودکار بر اساس حجم و وزن مورد نیاز  مواد پلیمر اولیه از مخزن یا سیلو و یا گازگیر  به داخل دستگاه تزریق پلاستیک استفاده می شود.

سیستم  موادکش دارای چند قسمت اصلی است که شامل مخزن یا سیلو مواد پلاستیکی، موتور مکش و سیستم انتقال مواد سنسورها و کنترل های الکترونیکی برای کنترل جریان مواد، لوله ها و اتصالت برای انتقال مواد به دستگاهتزریق می باشد.

 

آسیاب دستگاه تزریق پلاستیک

از این دستگاه جهت  خرد کردن مواد پلاستیکی به اندازه های مناسب جهت استفاده مجدد در فرآیند تزریق پلاستیک اتفاده می شود.

دستگاه های آسیاب دارای تیغه ها خرد کننده  به صورت  پره ای  و یا ناخنی می باشند . مدل  های ناخنی از لحاظ یکسان بودن میزان خورد کردن مواد  و نیز تولید صدای کمتر  ، نسبت به مدل های پره ای دارای برتری  های زیادی هستند . مواد پلاستیکی  کهنه  از راه دهانه ورودی  وارد آسیاب شده  و سپس توسط تیغه ها یا دنده ها خرد می شوند. آسیاب های مورد استفاده در دستگاه های تزریق پلاستیک بر اساس سایز قطعات  دسته بندی شده و توان ااکترو موتور ها و سایز تیغه ها و دهانه ورودی آنها متفاوت است. با توجه به تنوع  این دستگاه در بازار تحقیق در خصوص خرید  و  بهره گیری از خدمات شرکت های با اصالت در این خصوص توصیه میگردد.

 

ربات دستگاه تزریق پلاستیک

در  خصوص  تولید  قطعات خاص بهداشتی  و یا قطعات  با سایز بزرگ ، وارد یا خارج نمودن قطعه از داخل قالب به صورت دستی  مجاز  و یا امکان پذیر نمی باشد لذا در این  امر از دستگاه های  ربات به عنوان یکی  تجهیز جانبی بسیار موثر  استفاده می گردد.  این دستگاه بر اساس کاربرد  به انواع گوناگون  تقسیم میگردد که در خصوص  نحوه نصب  و انتخاب نوع  آن می بایست با متخصصین  دستگاه تزریق پلاستیک مشاوره نمود.  به لحاظ قیمت بالای ربات و نیز حساسیت عملکرد آن  در قسمت پر خطر دستگاه تزریق (گیره) راه اندازی آن بر اساس طراحی پروتکل های حساس امنیتی  و تنظیمات خاص صورت میگیرد.

 

گازگیر دستگاه تزریق پلاستیک بادی

وجود  رطوبت در  دانه های مواد پلیمری امری  اجتناب ناپذیر بوده  که موجب پائین امدن کیفیت و یا خرابی کامل قطعه تولیدی توسط دستگاه های تزریق پلاستیک میگردد. لذا برای رطوبت گیری  این  مواد از دستگاه گازگیر استفاده میشود . این دستگاه بر اساس  مدار الکترونیکی  خود و با بهره گیری از هیتر های  دقیق  مواد پلیمری را بر اساس  نوع مواد و خواص آن  و با استفاده از جداول اطلاعاتی هر ماده بر اساس  دما و مقدار زمان مشخص  آن گاز گیری نموده و آماده عملیات تزریق مینماید.سیستم گازگیر عموماً شامل یک مخزن ، هیترها ، سنسورهای کنترل دما  و برد پی ال سی  کنترل می باشد.

نتیجه گیری

دستگاه تزریق پلاستیک بادی دارای تجهیزات جانبی مختلفی می باشد که هر کدام از آن کارایی خاص و منحصربه فرد خود را دارندو نبود هر کدام از این تجهیزات موجب کندی سرعت تولید و یا  عدم کیفیت محصول  نهایی می گردد و در صورت عملکرد صحیح ، باعث تولید کامل با بالاترین سطح کیفیت خواهد شد.

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳