ماشین تزریق پلاستیک سری HDJE (محصول جداره ضخیم)

ضخامت دیواره یا جداره یک محصول قالب تزریق پلاستیک به شدت بر کیفیت آن تأثیر می گذارد. اگر ضخامت جداره خیلی کم باشد، برآورده کردن الزامات استحکام و پر کردن حفره برای محصولات بزرگ و پیچیده دشوار خواهد بود. اگر ضخامت بیش از حد زیاد باشد، نه تنها مواد اولیه را هدر می دهد، بلکه به راحتی حباب هایی را در داخل محصول پلاستیکی ایجاد می کند و در عین حال نقص هایی مانند فرورفتگی در ظاهر محصول ایجاد می کند. در عین حال زمان خنک شدن را نیز افزایش می دهد. بنابراین، نازک کردن یا ضخیم کردن محصولات پلاستیکی از نظر اقتصادی مهم است.ماشینهای تزریق پلاستیک سری HDJE اطلس ماشین پلیمر مخصوص ایجاد محصولات جداره ضخیم می باشند همچنین جهت تولید محصولاتی با جداره نازک دستگاه های تزریق پلاستیک HDK توصیه می‌شوند.

چگونه ضخامت جداره پلاستیکی را برای محصول قالب تزریقی طراحی کنیم؟

هنگام طراحی یک قطعه پلاستیکی، ضخامت دیواره آن باید با در نظر گرفتن تعادل بین وزن، هندسه و بودجه به دقت شناسایی شود. به عنوان مثال، اگرچه دیواره های پلاستیکی ضخیم استحکام بیشتری دارند، اما وقتی در فرآیند تولید سرد می شوند، تمایل به تاب برداشتن دارند. در بین تمام عناصر طراحی، ضخامت دیوار بیشترین تأثیر را بر هزینه تولید، کارایی و کیفیت محصول نهایی دارد.

عوامل موثر بر طراحی جداره ضخیم

ساختار اصلی یک محصول پلاستیکی با توجه به نیازهای کاربردی محصول مشخص می شود. طراحی ضخامت محصول بر اساس ماده اولیه انتخاب شده است. بنابراین، در شرایط عادی، زمانی که یک محصول پلاستیکی با جداره ضخیم طراحی می شود، باید دو عامل، شرایط کاربرد و شرایط ساخت پلاستیک را در نظر گرفت. شرایط کاربرد عبارتند از: ساختار، وزن، استحکام، خواص عایق. شرایط ساخت پلاستیک عبارتند از: سیالیت مواد، زمان خنک شدن، نیروی بیرون راندن، و همچنین استحکام مونتاژ، دقت ابعاد و موارد دیگر. برای جزئیات، لطفاً به 3 نکته زیر توجه کنید:

1. عوامل ساختاری:

ساختار اصلی یک محصول پلاستیکی عمدتاً به شکل و اندازه آن اشاره دارد که با توجه به نیازهای کاربردی محصول تعیین می شود. از آنجایی که مشخصات انقباض پلاستیک در هنگام قالب گیری تزریقی متفاوت از فلز است، هنگامی که یک قطعه فلزی قرار است با یک قطعه پلاستیکی جایگزین شود یا زمانی که یک قطعه پلاستیکی جدید طراحی می شود، ساختار و ضخامت دیواره قطعه فلزی باید تغییر کن تا بر این اساس آن را با اصل یکنواختی ضخامت دیواره یک محصول پلاستیکی مطابقت دهد. قسمت دیواره ضخیم باید توخالی شود و برای دستیابی به ضخامت دیواره یکنواخت اصلاح شود. 

2. عوامل قدرت:

استحکام یک محصول پلاستیکی، توسط خواص فیزیکی و مکانیکی ماده خام در شرایط ساختاری خاص تعیین می شود. در مقایسه با فلز، پلاستیک از نظر مکانیکی ضعیف تر، شکننده تر، مقاوم تر در برابر ضربه و وزن سبک تر است، بنابراین باید توجه ویژه ای به طراحی ضخامت جداره محصول پلاستیکی برای برآورده کردن الزامات استحکام داشت. اگرچه گاهی اوقات یک محصول در حین استفاده به استحکام بسیار کمی نیاز دارد، اما هنگام رها شدن از حفره قالب باید در برابر ضربه و ارتعاش مکانیسم پرتاب مقاومت کند، بنابراین باید از استحکام خاصی در برابر نیروی پرتاب اطمینان حاصل شود.

3. عوامل سیالیت پلاستیک:

پلاستیک ها پس از ذوب شدن در فرآیند قالب تزریق پلاستیک دارای سیالیت خاصی هستند که بسته به انواع و درجه های مختلف مواد پلاستیکی بسیار متفاوت است. معمولاً سیالیت پلاستیک ها را می توان با شاخص جریان مذاب (MFI) و آزمایش جریان مارپیچ ارشمیدسی آزمایش کرد. معمولاً هرچه شاخص جریان مذاب بیشتر باشد سیالیت بهتری دارد. بنابراین، طراحی ضخامت جداره محصولات از مواد مختلف باید تا حد امکان برای سیالیت مناسب باشد، که نه تنها پر شدن کافی حفره را تضمین می کند، بلکه سرعت جریان پلاستیک مذاب ثابت در همه جهات و همچنین کمترین مقاومت را در جهت جریان برای پلاستیک هایی با سیالیت زیاد مانند نایلون، پلی اتیلن و پلی اتیلن، دیوار را می توان نازک تر طراحی کرد. برای پلاستیک های با سیالیت ضعیف، مانند PC و PSF، ضخامت دیواره ضخیم تر طراحی می شود.
توصیه می شود که محصولات پلاستیکی عمومی دارای ضخامت جداره 1-6 میلی متر باشند و حداکثر می تواند تا 8 میلی متر برسد. متداول ترین ضخامت جداره 1.8-3 میلی متر است که به نوع و اندازه قطعه پلاستیکی بستگی دارد. 

تاثیر محصول جداره ضخیم در قالب تزریق پلاستیک

پر کردن قالب: اگر ضخامت دیواره با رفتار جریان مواد ترموپلاستیک مطابقت نداشته باشد، ممکن است پر کردن کامل قالب دشوار باشد.
وزن قطعه: بدیهی است که هر چه ضخامت دیواره بیشتر باشد، قطعه سنگین تر است.
زمان خنک سازی: هر چه ضخامت دیواره بیشتر باشد، بعد از قالب گیری تزریقی، خنک شدن قطعه بیشتر طول می کشد.
هزینه قطعه: هر دو مورد بالا، به علاوه حجم قطعه بیشتر و افزایش زمان چرخه قالب گیری تزریقی منجر به هزینه بالاتر قطعه می شود.
دقت ابعادی: نواحی مختلف قطعه با نرخ های خنک کنندگی متفاوت، که معمولاً در مواردی که ضخامت دیواره زیاد است یا یکنواخت نیست، منجر به تنش های پسماند قالب گیری شده می شود که قطعه پس از بیرون ریختن از قالب تاب بر می دارد.
عملکرد قطعه: مقاطع ضخیم می توانند باعث ایجاد فضای خالی در ضخامت دیوار شوند.
زیبایی شناسی قطعات: اگر ضخامت جداره خیلی زیاد باشد، نرخ های خنک کننده غیر یکنواخت ممکن است منجر به لکه های فرورفتگی شود.

کاربرد دستگاه های تزریق پلاستیک سری HDJE

از کاربرد های ماشین تزریق پلاستیک سری HDJE می توان به تولید صنعت باغبانی و کشاورزی, تولید ظروف پلاستیکی و تولید قطعات صنعت آب و فاضلاب اشاره کرد.

مزیت ماشین تزریق پلاستیک اطلس ماشین سری HDJE (محصول جداره ضخیم)

ماشینهای تزریق پلاستیک اطلس ماشین دارای درایو هوا خنک می باشد و بنابراین نیاز به چیلر در درایو این سری دستگاه تزریق پلاستیک نمی باشد.
شیرآلات نصب شده بر روی دستگاه تزریق پلاستیک جزء با کیفیت ترین شیرآلات می باشد
هیدروموتورهای ماشین تزریق از بهترین برند اروپا
سرعت تزریق پلاستیک بالا در مقایسه با سایر دستگاههای تزریق پلاستیک
پیشرفته در دستگاه تزریق پلاستیک اطلس ماشینPlc  استفاده از
استفاده از رله های فونیکس به منظور کنترل بهتر میکروسویئچ ها
استفاده از تایبارهای دو کروم شده برای افزایش عمر بوشهای ماشین تزریق پلاستیک
اندازه استاندارد دستگاه های تزریق پلاستیک
استفاده دو حالته از سطح گیره به صورت سوراخ مهره و پیچ (تی )
افزایش امنیت درب دستگاه تزریق پلاستیک اطلس ماشین جهت ایمنی اپراتور به وسیله رله حفاظتی 
دارای سیستم حفاظت هیدرولیک
دارای شیر تراکم برقی در ماشین تزریق پلاستیک
استفاده شده SSR جهت فرمان المنت ها از رله

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳