دستگاه تزریق پلاستیک HDK (محصول جداره نازک)

ایجاد قطعات جدار نازک با ماشین های تزریق پلاستیک HDK 

دستگاه سری HDk

 از ماشین های سری HDK که اصطلاحا به آن ماشین های مدل (های – اسپید) هم گفته میشود، جهت تولید محصولات ذیل توصیه می گردد:
•    تولید ظروف یکبار مصرف
•    خط تولید قطعات پلاستیک با تیراژ تولید بالا
•    تولید ظروف پلمپ برای لبنیات و محصولات غذایی
•    تولید درب برای انواع بطری 
•    تولید ظروف با ضخامت دیواره نازک
•    تولید ظروف و تجهیزات پزشکی یکبار مصرف
•    تولید ظروف (IML)
نکته قابل توجه برای این مدل از دستگاه های تزریق طراحی خاص سیلندر و ماردون، تقویت الکترو موتور و پمپ و نیز مدار هیدرولیک به منظور ایجاد فشار مضاعف جهت توانمندی برای تولید محصولات با جداره کمتر از 0.5 میلی میتر می باشد. علاوه بر آن استفاده از دو عدد موتور پمپ هیدرولیک و نیز برنامه پیشرفته کنترلر، به دستگاه امکان عملکرد همزمان و با سرعت بسیار زیاد را در قسمت گیره و واحد تزریق را میسر میسازد که برای تولید محصولات مصرفی با نیاز به  تولید در تیراژ بالا بسیار کاربردی و مناسب میباشد. در سری ماشین های تزریق پلاستیک مدل HDK  اطلس ماشین، علاوه بر مشخصات فوق، افزایش فاصله بین میله های تایبار به منظور سهولت در نصب قالب های مربوطه و نیز استفاده از سروو موتور به منظور کاهش هزینه های برق مصرفی با بکارگیری آخرین تکنولوژی روز دنیا مشاهده می گردد. دستگاه های تزریق پلاستیک تزریق جداره نازک HDK نه تنها به شرکت ها کمک می کند تا وزن قطعه و مصرف مواد را کاهش دهند، بلکه می تواند به کاهش هزینه های تولید  نیز کمک قابل توجهی داشته باشد. 

دستگاه های تزریق پلاستیک تزریق جداره نازک HDK

مزایای دستگاه تزریق پلاستیک های-اسپید (سرعت بالا)

•    سرعت بالای تولید قطعات
•     توانایی تولید قطعات با جداره بسیار نازک
•     توانایی تولید قطعات با فشار بالا
•    کاهش هزینه های تولید

نکاتی در خصوص طراحی قالب های جداره نازک

در خصوص تولید یک قطعات پلاستیکی با جداره نازک همانند قطعات خاص خودرو یا ظروف غذایی با ضخامت بدنه کمتر از 0.5 میلیمتر، ساخت قالب تزریق پلاستیک  متناسب برای این تولیدات دارای نکات خاصی نسبت به سری قالب های استاندارد میباشد  که در ادامه، برخی نکات طراحی آن را بررسی می کنیم.

قالب های جداره نازک

قالب تزریق پلاستیک دیوار نازک چیست؟

شکلی تخصصی از قالب تزریق پلاستیک است که تولیدکنندگان را قادر می سازد تا قطعات نازک تر از 0.5 میلی متر و سبک تر > 2 گرم را بدون به خطر انداختن یکپارچگی ساختاری ایجاد کنند. با انتخاب قالب تزریق دیواره نازک به جای قالب های تزریقی استاندارد، شرکت ها می توانند علاوه برصرفه جویی در مصرف مواد و افزایش راندمان دستگاه، با کاهش هزینه های سربار مانند حمل و نقل و غیره، قیمت تمام شده محصول را با نسبت کاملا محسوس کاهش دهند.
وجود جداره نازک در ظروف  به ما این امکان را میدهد تا علاوه بر کاهش زمان خنک کاری و کاهش سیکل تولید در داخل ظروف تولیدی فضای بیشتری را برای پر نمودن توسط محتوای اصلی فراهم نمائیم.

قالب تزیرق پلاستیک دیواره نازک

باید توجه نمود که بهره گیری از ظروف جداره نازک و مزایای بیشمار این محصول چالش های مهمی را نیز با خود به همراه می آورد. طراحی قالب این محصولات و هزینه طراحی و ساخت آن به مراتب بالاتر از قالب های معمولی می باشد و همچنین دستگاه تزریق و لوازم جانبی آن نیز می بایست مجهز تر و قدرتمند تر از شرایط استاندارد در نظر گرفته شود. از مهمترین چالش های این تولید، نیاز به دستگاه با فشار و سرعت تزریق بالا و نیز قالب های مجهز به تجهیزات هات رانر می باشد.

هات رانر یا راه گاه گرم

منظور از تجهیز هات رانر یا راه گاه گرم عبارت است از یک طراحی مکانیکی مجزا درون قالب تزریق پلاستیک که از محل شروع عملیات تزریق به قالب تا حفره (کویته) قالب ادامه دارد . این تجهیز در واقع همانند یک واحد سیلندر تزریق  فرعی می باشد که تا حد ممکن نسبت به تغیرات دما عایق کاری شده است. در واقع به نوعی می توان آنرا به عنوان ادامه  نازل تزریق ماشین در نظر گرفت. وظیفه ی راهگاه گرم انتقال مواد پلیمر مذاب آسیب به داخل حفره (کویته) قالب است،بدون آنکه در دمای اولیه آن تغییری حاصل شود.

هات رانر یا راه گاه گرم

کاربردهای رایج قالب تزریق پلاستیک دیواره نازک در تولید

تولیدکنندگان اغلب وقتی صحبت از بسته بندی پلاستیکی می شود به قالب تزریق پلاستیک جداره نازک روی می آورند، زیرا می توان از آن برای ایجاد همه چیز از تولید ظروف پلاستیکی مواد غذایی گرفته تا تولید تجهیزات پزشکی استفاده کرد. سایر کاربردهای رایج قالب تزریق پلاستیک دیواره نازک شامل تولید قطعات مخابراتی و ارتباطی، درب ها و ظروف پلاستیکی، محفظه های الکترونیکی، سرنگ ها و اجزای دستگاه های پزشکی است. حتی تولید صنایع خودروسازی، تولید صنایع ساختمانی، تولید لوازم خانگی و تولید صنایع هوافضا از قالب تزریق پلاستیک دیواره نازک برای تولید قطعات استفاده می کنند.

دستگاه دیواره نازک

نکات مهم در فعالیت تولید محصولات جداره نازک

انتخاب موادبسته  به نوع خواص فیزیکی آنها همیشه برای  تولید در فعالیت تزریق پلاستیک امری مهم به شمار می آید. بررسی این مهم در خصوص مبحث جداره نازک با دقت و وسواس بیشتری بررسی میشود . عدم استفاده از برخی مواد مانند پلی کربنات (PC) که دارای چسبندگی بالا بوده و پر کردن قالب های با جداره نازک را دشوار می کند. بنابراین لازم است پیش از شروع تولید در خصوص خواص و مقایسه مواد، دمای ذوب و گرانروی آنها و خواص مورد نیاز برای محصول تولیدی خود مطالعات و مشاوره های علمی صورت پذیرد. همچنین، سعی کنید در نهایت ماده ای را انتخاب کنید که در صورت تزریق با سرعت بالا، موجب فرسایش قالب نگردد.

محصولات جداره نازک

مواد قالب خود را در نظر بگیرید

علاوه بر اینکه در مورد مواد محصول خود فکر می کنید، باید جنس قالب خود را نیز  با دقت بررسی نمائید. در حالی که فولاد P20 اغلب در کاربردهای قالب تزریق پلاستیک استاندارد استفاده می شود، ممکن است برای مقاومت در برابر فشارها، و فرسایش مربوط به تولید قطعات قالب تزریق پلاستیک با جداره های نازک به اندازه کافی قوی نباشد. و بجای آن ، استفاده از آلیاژ های مستحکم تری مانند H-13، D-2 یا فولاد مشابه و سخت دیگری نیاز دارید.
توجه داشته باشید که ممکن است در نهایت برای قالبی که از مواد مقاوم ساخته شده است در مقایسه با قالب های استاندارد، هزینه ای در حدود 30 تا 40 درصد بیشتر پرداخت کنید. با این حال، این هزینه اضافی را می توان به راحتی با افزایش عملکرد و طول عمرقالب جبران کرد.

قالب دستگاه های جداره نازک

ضخامت دیواره یکنواخت داشته باشد

در صورت امکان، اطمینان حاصل کنید که طرح شما دارای ضخامت دیوار یکنواخت در سراسر آن است. این به خنک شدن یکنواخت قالب و جلوگیری از تاب برداشتن، علائم فرورفتگی، خطوط جریان کوتاه کمک می کند. برای بهترین نتیجه، ضخامت دیوار خود را حداقل 0.8 میلی متر (0.0354 اینچ) یا بیشتر نگه دارید.

طراحی قطعات با گوشه های تیز ممنوع !

گوشه های تیز هرگز در قالب تزریق پلاستیک خوب نیستند، زیرا می توانند باعث چسبیدن قطعات به ابزار در طول فرآیند جهش شوند. آنها همچنین به فشار بیشتری برای پر شدن نیاز دارند و در صورت نبود فشار کافی می توانند منجر به ایجاد حفره شوند، بنابراین مهم است که شعاع ها را در نظر بگیرید و گوشه ها و لبه های داخلی و خارجی را گرد کنید. از آنجایی که حفره قالب در قالب تزریق پلاستیک جداره نازک بسیار باریک است، اجتناب از گوشه ها و لبه های تیز برای اطمینان از جریان روان مواد و تخلیه تمیز بسیار مهم است.

ظروف پلاستیکی تولید شده با دستگاه HDk

به دما توجه کنید

دمای قالب کلید فرآیند قالب تزریق پلاستیک است و می تواند به شدت بر ظاهر محصول نهایی تأثیر بگذارد. یک قالب گرمتر به پلاستیک تزریق شده اجازه می دهد تا راحت تر جریان یابد و در نتیجه کیفیت سطح بهتری داشته باشد.
وقتی نوبت به خنک سازی می شود، طراحی مدار خنک کننده می بایست کاملا هسته قالب را  بدون واسطه با دمای متناسب خنک کند تا قطعه فارغ از هرگونه تنش فیزیکی به آرامی  خود را به دمای محیط برساند. علاوه بر این، سعی کنید به جای کاهش درجه ای دمای مایع مبرد، میزان دبی مبرد را افزایش دهید و اطمینان حاصل کنید که اختلاف دما بین خنک کننده تحویلی و خنک کننده برگشتی شما کمتر از 15 درجه سانتی گراد است.

مزیت ماشین های تزریق پلاستیک اطلس ماشین

•    تجهیز به سروو درایو هوا خنک می باشند 
•    استفاده از قطعات هیدرولیک از برترین برند های اروپا
•    استفاده از هیدروموتورهای رادیال با گشتاور  و RPM بالا بهترین برند های اروپا
•    استفاده از موتور و پمپ تقویت جهت افزایش فشار و سرعت تزریق در مقایسه با  دستگاه های استاندارد
•    استفاده ازکنترلر دو زبانه پیشرفته با توانمندی بالا در تنظیمات مختلف فرآیند و امکان نصب شبکه  
•    استفاده از رله های حساس اصلی به منظور کنترل بهتر میکروسویئچ ها 
•    استفاده از تایبارهای  با آلیاژ تقویت شده و ضخامت کروم 0.8 
•    طراحی  استاندارد دستگاه های جهت تسهیل در چیدمان در سالن تولید
•    ساخت صفحات گیره کاملا صیقلی از چدن داکتیل و داراری شیار T
•    افزایش سطح امنیت درب دستگاه جهت  حفظ ایمنی و سلامت  اپراتور 
•    دارای سیستم حفاظت هیدرولیک برای افزایش سطح ایمنی دستگاه
•    دارای شیر تراکم پروپرشنال جهت تنظیمات دقیق میزان تراکم مواد
•    استفاده شده SSR جهت فرمان المنت ها از رله
•    قابلیت نصب ربات و تجهیز به مدار یورو مپ 12
•    مشاوره رایگان فنی و مهندسی
•    انبار کامل قطعات یدکی
•    خدمات پس از فروش و آموزش 24 ساعته
•    بازدید دوره ای رایگان

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳