گاز گیر در دستگاه تزریق پلاستیک

خشک کن یا گازگیر دستگاه تزریق پلاستیک چیست؟

خشک کن دستگاه تزریق پلاستیک یک دستگاه است که برای خشک کردن مواد پلاستیکی قبل از ورود به دستگاه تزریق استفاده می ‌شود. این دستگاه با از بین بردن رطوبت مواد پلاستیکی، کیفیت و دقت تزریق را بهبود می ‌بخشد و از احتمال خوردگی یا ناهمواری در محصولات پلاستیکی جلوگیری می ‌کند.

گازگیر دستگاه تزریق پلاستیک، یک قسمت اساسی از دستگاه تزریق پلاستیک است که برای جلوگیری از ورود هوا یا گاز به داخل قالب استفاده می‌ شود. این قطعه به‌ صورت یک مخزن یا سیستم مخصوص طراحی شده است که در زمان تزریق پلاستیک، فشار گاز را در داخل قالب حفظ می‌ کند و از ایجاد حباب هوا در محصول نهایی جلوگیری می ‌کند.

گازگیرها معمولاً از موادی مانند فولاد یا آلومینیوم ساخته می ‌شوند تا بتوانند فشار بالای تزریق پلاستیک را تحمل کنند. آن‌ ها همچنین باید دارای سیستم‌ های تخلیه برای خروج گازهای تولید شده در زمان تزریق باشند.

استفاده از گازگیر در دستگاه تزریق پلاستیک می‌ تواند کیفیت و دقت محصولات پلاستیکی را بهبود بخشیده و همچنین زمان تولید و هزینه ‌های مربوط به پردازش را کاهش دهد.

 

(همچنین بخوانید: تعیین تناژ دستگاه تزریق پلاستیک)

 

انواع گازگیر دستگاه تزریق پلاستیک کدامند؟

گازگیرهای دستگاه تزریق پلاستیک انواع و مدل های مختلفی دارند. در قسمت زیر انواع مدل های گازگیر در دستگاه تزریق پلاستیک ذکر شده اند.

  • گازگیر دو جداره دستگاه تزریق پلاستیک چینی

  • گازگیر دوجداره دستگاه تزریق پلاستیک ایرانی

  • گازگیر تک جداره دستگاه تزریق پلاستیک ایرانی

  • گازگیر کنار دستگاه تزریق پلاستیک دستگاه

  • گازگیر میکسردار دستگاه تزریق پلاستیک

 

برای خرید یک گازگیر دستگاه تزریق پلاستیک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اگر به دنبال خرید یک گازگیر برای دستگاه تزریق پلاستیک هستید باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید. هر دستگاه تزریق دارای یک سری خصوصیات و مشخصات فنی جداگانه ای نسبت به سایر دستگاه های گازگیر می باشد پس دانستن نکات زیر بسیار مهم است.

1. ظرفیت گازگیر: مقدار گازی که دستگاه قادر به جذب و خارج کردن آن است.

2. نوع مواد پلاستیکی: برخی گازگیرها برای مواد پلاستیکی خاصی مناسب هستند، بنابراین نوع مواد پلاستیکی مورد استفاده باید در نظر گرفته شود.

3. فشار کاری: فشار مورد نیاز برای جدا کردن گازهای مواد پلاستیکی باید با فشار کاری گازگیر همخوانی داشته باشد.

4. دمای کاری: دمای محیط و دمای مواد پلاستیکی باید با دمای کاری گازگیر همخوانی داشته باشد.

5. ابعاد و وزن: اندازه و وزن گازگیر باید با دستگاه تزریق پلاستیک و فضای موجود همخوانی داشته باشد.

 

گازگیر دستگاه تزریق پلاستیک از چه اجزایی تشکیل شده است؟

دستگاه گازگیر دارای اجزا و بخش های مختلفی است. از مهم ترین اجزای این دستگاه می توان به چرخ خشک کن، صفحه خشک کن، قیف زرین، مدار هوا، مدارتفکیک، فن خنک کننده، بویلر، هیتر جریان هوا و فیلتر بازسازی اشاره کرد.

 

بر خلاف تصور عموم، دانه های (گرانول) پلیمر، به میزان متفاوت جاذب رطوبت بوده که این امر در پروسه تولید باعث کاهش کیفیت محصول از لحاظ ظاهری و خواص عملیاتی  می گردد. برای ممانعت از بروز این امر، مواد مورد نظر برای تولید هر محصول و بسته به نوع مواد، پیش از ورود به چرخه تولید دستگاه تزریق، در مدت زمان های متفاوت و دما های مشخص مطابق با جداول طراحی شده، در مخازن دستگاه رطوبت گیر و تحت دمای قابل تنظیم گازگیری شده و سپس وارد دستگاه تزریق پلاستیک می شوند.
دستگاه های گازگیر اطلس ماشین، در سایز های مختلف و بسته به میزان مصرف مواد در خطوط تولید، طراحی گردیده و در اختیار مشتریان محترم قرار می گیرد.

 

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳