سری محصولات دستگاه های تزریق پلاستیک اطلس ماشین پلیمر

شركت اطلس ماشین پلیمر با ربع قرن تجربه و سابقه در زمینه ی تولید ماشینهای تزریق پلاستیك سری اطلس و هایدا می باشد و همواره با صداقت، درایت و رضایت خاطر مشتریان خود را جلب نموده نموده و مفتخر است اعلام دارد ماشین های تزریق پلاستیك شركت Atlas Haida با بهره گیری از تكنولوژی روز اروپا دارای دستگاه هایی با سرعت، دقت و كیفیت بالا می باشد.

آشنایی با انواع ماشین ها و دستگاه های تزریق پلاستیک

همان طور که می دانید امروزه وسایل پلاستیکی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته اند و از محبوبیت بالایی هم برخوردار هستند. پلاستیک ماده ای است که هم قیمت مناسبی دارد و هم شکل دهی به آن به آسانی قابل انجام است. با توجه به این وضعیت روزبه روز میزان مصرف پلاستیک و استفاده از وسایل و تجهیزات پلاستیکی افزایش می یابد، از این رو می توان گفت این صنعت به سرعت در حال رشد است.

در حال حاضر تولید بخش اعظمی از قطعات و لوازم پلاستیکی با استفاده از ماشین تزریق پلاستیک انجام می شود. تزریق پلاستیک یکی از رایج ترین روش ها برای ساخت و تولید وسایل پلاستیکی است که همیشه مورد استفاده قرار می دهیم. دستگاه تزریق پلاستیک در انواع مختلف وجود دارد و هرکدام از کارایی و ویژگی های خاصی برخوردار هستند. در ادامه این مطلب شما را با انواع ماشین ها و دستگاه های تزریق پلاستیک آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

دستگاه تزریق

آشنایی با ماشین تزریق پلاستیک

همان طور که اشاره کردیم، این ماشین یکی از دستگاه هایی است که در تولید پلاستیک کاربرد زیادی دارد و انواع مختلف قطعات پلاستیکی از لوازم خانگی گرفته تا سایر لوازم مانند تجهیزات خودرو را با استفاده از آن تولید می کنند. پرس تزریق نیز عنوانی دیگر برای این دستگاه محسوب می شود. قالب تزریق پلاستیک با قالب گیری تزریقی تولید محصولات را انجام می دهد.

دلایل استفاده از تزریق پلاستیک

پس از آشنایی با دستگاه شاید این سؤال برای شما پیش آید که چرا از روش ترزیق پلاستیک استفاده کنیم؟ این روش یکی از روش های پرطرفدار برای ساخت تجهیزات پلاستیکی به شمار می رود و علت های مختلفی را می توان برای پاسخ به این سؤال بیان کرد. در واقع مهم ترین دلیل برای استفاده از این دستگاه این است که به کمک آن می توان به میزان بسیار زیادی لوازم پلاستیکی تولید کرد. این کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک سبب شده است که دستگاه بسیار مورد توجه قرار گیرد.

دستگاه های تزریق پلاستیک چه کاربردی دارند؟

انواع دستگاه تزریق پلاستیک وجود دارد که برای ساخت قطعات پلاستکی در انواع گوناگون کاربرد دارند؛ اما کاربرد های این دستگاه ها چیست؟ برای ساختن وسایل و تجهیزات پلاستیکی در قالب تزریق پلاستیک رزین های گرانول یا گلوله ای را به کار می برند. در این قالب ها ظروف آشپزخانه، ابزار و قطعات هواپیما، تجهیزات خودرو، گلدان ها و ... را می سازند. با استفاده از این دستگاه می توان قطعات پلاستیکی با نازک ترین دیواره را تولید کرد که در موارد زیادی کاربرد دارند.

با استفاده از محفظه پلاستیکی با دیواره نازک وسایل زیادی را تولید می کنند؛ به عنوان مثال لوازم مختلف برای منزل، تجهیزات الکتریکی، اجزای وسایل الکترونیکی، سطل ها، ظرف ها و ... را می توان نام برد. ماشین تزریق پلاستیک وسایلی را تولید می کند که به صورت روزانه برای ما کاربرد دارند. از جمله این وسایل می توان وسایل بازی کودکان را نام برد که هر روز با آن ها بازی می کنند.

از جمله دیگر کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در ساخت لوازم پزشکی مختلف است. یک نمونه از وسایل پزشکی تولید شده توسط این دستگاه که همه شما با آن سرو کار داشته اید، سرنگ ها هستند. معمولا در کشور ما از این دستگاه برای ساخت وسایلی همچون گلدان، سبد ها، قطعات ماشین، سطل، ظرف های پلاستیکی آشپزخانه و ... بهره می برند. با توجه به میزان استفاده از وسایل پلاستیکی و تقاضای فراوان برای این وسایل درآمد تزریق پلاستیک می تواند مقدار قابل توجهی باشد.

دستگاه های تزریق پلاستیک چه کاربردی دارند؟

انواع دستگاه تزریق پلاستیک

معمولا دستگاه های تزریق پلاستیک را با توجه به توانایی گیره دسته بندی می کنند. موارد مختلفی در طبقه بندی این دستگاه ها نقش دارند که قدرت گیره مهم ترین آن هاست. دستگاهی با یک گیره قدرتمند می تواند وسایل با وزن بالا و اندازه بزرگ تر را تولید کند. علاوه بر این مورد گزینه های دیگری مانند ظرفیت، کورس بازشو، ارتفاع قالب تزریق پلاستیک و فاصله بین میله های گیره را هم می توان نام برد.

به طور کلی دستگاه هیدرولیکی، دستگاه الکتریکی و دستگاه هیبریدی از انواع ماشین تزریق پلاستیک هستند که در زیر هر کدام را به شما معرفی می کنیم. توجه کنید که قیمت ماشین تزریق پلاستیک در هر نوع می تواند متفاوت باشد.

دستگاه هیدرولیکی

اولین دستگاهی که برای تزریق پلاستیک مورد استفاده تولید کنندگان قرار گرفت، دستگاه های هیدرولیکی بودند. در این دستگاه جک های هیدرولیکی دو قالب را به هم قفل می کنند. سپس مواد پلاستیکی روان را داخل قالب ها تزریق می کنند. پس از گذشت مدتی با سرد شدن پلاستیک قالب ها را باز می کنند و محصول نهایی به دست می آید.

هنگام تولید قطعات پلاستیکی فشار های زیادی به قالب وارد می شود و گیره دستگاه باید بتواند این فشار ها را تحمل کند تا قالب ها جدا نشوند. برخی از قطعات دارای دیواره نازک هستند و برای آن ها نیروی قفل زیادی لازم نیست (تقریبا ۳ تا ۴ تن بر اینچ مربع کافی است)؛ اما در مقابل وسایلی که دیواره ضخیم تری دارند، به نیروی بیشتری برای قفل احتیاج خواهند داشت.

دستگاه های هیدرولیکی به طور میانگین دارای نیروی قفل ۸۰۰۰ تن هستند. معمولا در صنعت خودرو سازی این دستگاه کاربرد بیشتری دارد و اهمیت آن در این زمینه بسیار زیاد است. دستگاه تزریق پلاستیک در این نوع برای تولید وسایل پلاستیکی با وزن زیاد و اندازه بزرگ کارایی دارد. این دستگاه مزایای فراوانی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • قیمت این دستگاه ها در مقایسه با دیگر انواع ماشین تزریق پلاستیک کم تر هستند.

 • هزینه قطعات مورد استفاده در آن پایین است.

 • قطعات این دستگاه دوام بالایی دارند.

 • قدرت قفل دستگاه بسیار زیاد است.

دستگاه الکتریکی (برقی)

یکی دیگر از انواع دستگاه تزریق پلاستیک نوع برقی آن است. این دستگاه الکتریکی را در سال ۱۹۸۰ تولید کردند. ویژگی این دستگاه باعث شد که به دستگاهی محبوب و پرطرفدار تبدیل شود. دقت این دستگاه بسیار بالاست و موتور استفاده شده در آن سرعت بسیار زیادی دارد. اگر بخواهیم این ماشین را با نوع هیدرولیکی مقایسه کنیم، باید بگوییم که دقت و سرعت این دستگاه بیشتر است و انرژی کم تری هم مصرف می کند.

با استفاده از این دستگاه می توان قطعات پلاستیکی را به صورت انبوه تولید کرد. با تنظیم برنامه دستگاه کنترلر ها انجام کار ها را به صورت دیجیتالی بر عهده می گیرند و آن ها را کنترل می کنند. با توجه به ویژگی دیجیتالی بودن دستگاه الکتریکی برای تولید قطعات پلاستیکی به کارکنان زیادی نیاز نخواهید داشت. درآمد تزریق پلاستیک با این دستگاه می تواند برای شما بسیارمناسب باشد؛ زیرا هزینه های کم تری خواهید داشت و از سود بالایی بهره مند می شوید.

با استفاده از دستگاه های الکتریکی تزریق پلاستیک وسایل کوچک پلاستیکی را تولید می کنند. در واقع کاربرد دستگاه تزریق پلاستیک در این نوع برای ساخت قطعات با اندازه کوچک است. از جمله مزایای این دستگاه برقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مصرف انرژی در این دستگاه پایین است.

 • عدم نشتی روغن دیگر مزیت آن محسوب می شود.

 • به علت دیجیتالی بودن دستگاه سرعت انجام کار بالاست.

 • میزان تمیزی این دستگاه بسیار مناسب است و چون از آن برای تولید تجهیزات پزشکی استفاده می شود، این مزیت مهمی به حساب می آید.

دستگاه هیبریدی

در این دستگاه هم از ویژگی های دستگاه الکتریکی و هم از ویژگی های دستگاه هیدرولیکی استفاده کرده اند. این ماشین تزریق پلاستیک از ویژگی هایی مانند قدرت قفل بالا، مشابه نوع هیدرولیکی بهره مند شده است. علاوه بر آن میزان دقت بالا و تولید قطعه به صورت انبوه و همچنین پایین بودن مصرف انرژی در این دستگاه مانند ویژگی های نوع الکتریکی دستگاه تزریق هستند.

با توجه به ویژگی هایی که این دستگاه از آن ها برخوردار است، می توانیم بگوییم که با استفاده از آن انواع وسایل پلاستیکی قابل ساخت هستند. یعنی این دستگاه کارایی بالایی برای تولید قطعات پلاستیکی در اندازه های مختلف دارد. دستگاه هیبریدی تزریق پلاستیک مزیت هایی به همراه دارد که آن ها را نام می بریم:

 • با توجه به اینکه دستگاه هیبریدی از ویژگی های دو نوع قبل بهره مند است، می تواند قطعات با طرح های متنوع را تولید کند.

 • در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

 • همانند نوع برقی دقت زیادی دارد.

 • قدرت بستن در آن بالاست.

 • طول عمر و دوام این دستگاه ها می تواند مزیت مهمی محسوب شود. علاوه بر این میزان آسیب دیدگی و خرابی در این دستگاه ها بسیار کم تر از دو نوع قبلی است.

 • قیمت ماشین تزریق پلاستیک در نوع هیبریدی می تواند برای خریداران مناسب باشد. این دستگاه قیمتی مابین قیمت سایر انواع دارد.

انواع دستگاه تزریق پلاستیک از نظر نوع

پروسه انجام کار دستگاه

همان طور که گفتیم ماشین تزریق پلاستیک از قالب گیری تزریقی برای تولید وسایل پلاستیکی مختلف استفاده می کند. در واقع تولید بخش اعظمی از این وسایل با این روش انجام گرفته است. محصولاتی که با این دستگاه تولید می شوند، می توانند تفاوت هایی از نظر اندازه، کاربرد و ... داشته باشند. مواد مختلفی را می توان با استفاده از این ماشین به محصولات پلاستیکی تبدیل کرد. از جمله این مواد به پلی کربنات، تفلون، پلی اتیلن، پلی وینیل کلراید و ... اشاره می کنیم. با استفاده از دستگاه و فراهم کردن مواد اولیه مورد نیاز و همچنین قالب مناسب می توان تولید محصولات پلاستیکی را به روش تزریق پلاستیک انجام داد.

روال کار دستگاه

در استفاده از دستگاه شما این امکان را دارید که لبه های آن را به دو صورت عمودی و افقی ببندید. در اغلب دستگاه ها لبه ها را به صورت افقی می بندند. در برخی از موارد برای تولید قطعات مختلف از ماشین تزریق پلاستیک عمودی استفاده می کنند. در حالت عمودی دستگاه می تواند از جاذبه زمین هم کمک بگیرد. برای اتصال و بستن به صفحه راه های مختلفی را می توان انتخاب کرد. معمولا گیره های دستی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

اما علاوه بر گیره های دستی دو نوع دیگر گیره با نام گیره هیدرولیکی و گیره مغناطیسی نیز قابل استفاده هستند. این گیره ها زمانی کاربرد دارند که احتیاج دارید ابزار را به سرعت عوض کنید. دستگاه تزریق پلاستیک دارای دو بخش گیره و تزریق است. بخش گیره برای باز یا بستن قالب و خارج کردن محصول کاربرد دارد. در این دستگاه دو صورت باز و بست داریم که یک مورد آن به شکل دستی در بخش گیره است و یک مورد در بخش تزریق قالب که باز و بستن را به وسیله سیلندر هیدرولیکی انجام می دهد.

تقسیم بندی دستگاه های تزریق پلاستیک از لحاظ حالت تزریق:

دستگاه تزریق پلاستیک عمودی (ایستاده):

در قالب گیری تزریقی عمودی، دو نیمه قالب به صورت عمودی بالا و پایین حرکت می کنند تا باز و بسته شوند. مکانیسم تزریق معمولاً در بالای قالب قرار دارد. گرانش نقش زیادی در پر کردن حفره های قالب به همراه فشار تزریق دارد. این می تواند به پر شدن زمان و ثبات کمک کند.

تجهیزات قالب گیری تزریق عمودی با گیره های باز و میزهای چرخشی طراحی شده اند. این امکان کار با قالب های متعدد و عملیات همزمان را فراهم می کند. در نتیجه نیاز کمتری به عملیات و همچنین راندمان بالاتر، افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها وجود دارد.

یک تفاوت اساسی در قالب عمودی، در مقایسه با قالب افقی، این است که قطعات پس از بیرون ریختن به طور خودکار از قالب خارج نمی شوند (همانطور که در قالب های افقی وجود دارد). در قالب های عمودی، قطعات باید با دست یا بازوی روباتیک استخراج شوند.

دستگاه تزریق پلاستیک افقی:

قالب گیری تزریقی افقی از لحاظ تاریخی رایج ترین نوع قالب گیری تزریقی بوده است. در قالب گیری تزریقی افقی، قالب در امتداد یک محور افقی باز و بسته می شود. با توجه به این پیکربندی، فشار تزریق ثابت و صحیح برای پر کردن حفره های قالب و کمک به اطمینان از بسته بندی و خنک سازی مناسب مورد نیاز است. قالب های افقی معمولاً با حفره های بیشتری نسبت به قالب های همتا عمودی خود ساخته می شوند و بنابراین قادر به تولید قطعات بیشتری در هر چرخه هستند. علاوه بر این (به لطف جداسازی افقی نیمه های قالب) قطعات این قالب ها به طور طبیعی در هنگام بیرون ریختن از حفره بیرون می افتند و نیازی به استخراج دستی ندارند.

تفاوت بین دستگاه تزریق عمودی با دستگاه تزریق افقی

بسیاری از مردم در مورد تفاوت بین دستگاههای تزریق پلاستیک عمودی و افقی سردرگم هستند. دو نوع دستگاه تزریق دارای مزایای متفاوتی هستند. اما آنها معایب خود را نیز دارند. از هر دو آن ها می توان برای صنایع مختلف از جمله اسباب بازی، لوازم خانگی و وسایل الکترونیکی استفاده کرد.

تفاوت بین دستگاه های قالب گیری تزریق عمودی و دستگاه های قالب گیری تزریق افقی در انواع مختلف گیره است. تا آنجا که به ساختار مربوط می شود، دستگاه های تزریق پلاستیک عمودی دارای یک سیستم مستقیم هستند. موتور اصلی سیلندر گیره است که یک موتور کوچک در داخل آن نصب شده است. می توان از آن بر روی قالب های مستقیم یا منحنی و همچنین روی محصولات جامد و توخالی استفاده کرد. هدف از استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک افقی، تحقق اشکال مختلف و بهبود کارایی قالب گیری تزریقی است. دستگاه قالب گیری تزریق افقی از یک میله گیره با ضربات عمودی استفاده می کند. بنابراین، این برای محافظت از اندام های داخلی در یک دستگاه پرس خودکار هنگام استفاده برای خطوط تولید در مقیاس بزرگ مهم است.

دستگاه های تزریق پلاستیک عمودی دستگاه های تزریق پلاستیک افقی
دستگاه های قالب گیری تزریقی عمودی ساختار ساده ای دارند. دستگاه اصلی سیلندر گیره با یک موتور کوچک نصب شده در داخل است. دستگاه قالب گیری تزریقی افقی برای درک انواع اشکال و بهبود کارایی قالب تزریق است.
می توان از آن بر روی قالب های مستقیم یا منحنی و محصولات جامد و توخالی استفاده کرد. دستگاه های تزریق پلاستیک افقی از یک میله گیره با ضربات عمودی استفاده می کند که برای محافظت از اندام های داخلی در دستگاه پرس اتوماتیک مورد استفاده برای خطوط تولید در مقیاس بزرگ ضروری است.

مزایای قالب گیری تزریقی

1) تولید سریع و بسیار کارآمد. قالب گیری تزریقی می تواند مقدار باورنکردنی قطعات را در ساعت تولید کند. سرعت به پیچیدگی و اندازه قالب بستگی دارد، در هر زمان بین 15-120 ثانیه.

2) هزینه کم نیروی کار. قالب گیری تزریق پلاستیک یک فرآیند خودکار است که به موجب آن اکثر فرآیندها توسط ماشین آلات و روباتیک انجام می شود که یک اپراتور انحصاری می تواند آنها را کنترل و مدیریت کند. اتوماسیون به کاهش هزینه های تولید کمک می کند، زیرا هزینه های سربار به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

3) انعطاف پذیری طراحی خود قالب ها تحت فشار بسیار بالایی قرار می گیرند. در نتیجه، پلاستیک درون قالب ها سخت تر فشرده می شود و اجازه می دهد تا مقدار زیادی از جزئیات روی قطعه حک شود و اشکال پیچیده یا پیچیده ای تولید شود.
4) تولید با خروجی بالا. هزاران قطعه را می توان قبل از نیاز به نگهداری ابزار تولید کرد.
5) انتخاب مواد بزرگ. انتخاب زیادی از رزین های پلیمری برای انتخاب وجود دارد. چندین مواد پلاستیکی نیز می توانند به طور همزمان استفاده شوند.
6) کنترل رنگ خوب. قطعات پلاستیکی را می توان در هر رنگ مورد نیاز با استفاده از مستربچ یا ترکیب ساخت.

7) سازگاری محصول. قالب گیری تزریقی یک فرآیند تکرارپذیر است. به عبارت دیگر، قطعه دومی که تولید می کنید مشابه قطعه اول و غیره خواهد بود. این یک مزیت بزرگ در هنگام تلاش برای تولید تلرانس های بالا و قابلیت اطمینان قطعه در حجم های بالا است.
8) افزایش قدرت هنگام قالب گیری تزریق پلاستیک، می توان از پرکننده ها در مواد قالب گیری استفاده کرد. این پرکننده ها چگالی پلاستیک را در حین قالب گیری کاهش می دهند و می توانند به افزودن استحکام بیشتر به قسمت تکمیل شده کمک کنند.

معایب قالب گیری تزریقی

1) هزینه های ابزارآلات بالا و زمان راه اندازی طولانی. هزینه های اولیه به دلیل طراحی، آزمایش و ابزار مورد نیاز بالاست. طراحی اولیه و نمونه سازی (احتمالاً از طریق چاپ CNC یا سه بعدی)، سپس طراحی یک ابزار قالب اولیه برای تولید کپی از قطعه در حجم وجود دارد. تنها پس از آزمایش گسترده در طی هر دو مرحله، در نهایت می توانید یک قطعه را قالب گیری کنید.

2) محدودیت های طراحی قطعه. قطعات پلاستیکی باید با در نظر گرفتن قالب گیری تزریقی طراحی شوند و باید از قوانین اولیه قالب گیری تزریقی پیروی کنند

3) اجراهای کوچک قطعات می تواند پرهزینه باشد. بنابراین، قطعات کوچک معمولاً برای قالب تزریقی بسیار گران قیمت می باشند.

اجزای تشکیل دهنده ماشین قالب گیری تزریقی

در ساخت ماشین های تزریق پلاستیک از اجزایی مانند مته مارپیچ، قیف تغذیه و واحد حرارتی استفاده می کنند که ما در صفحه بخش های مختلف دستگاه به طور کامل آنها را شرح داده ایم. با استفاده از گیره های دستگاه قالب ها نگه داشته می شوند و پس از آن مواد پلاستیکی را به درون قالب تزریق می کنند. بعد از انجام این کار ها محصولی پلاستیکی به دست می آید. اجزای ماشین تزریق پلاستیک در بخش تزریق شامل موتور اسکرو، ورق صفحه ای، پیستون حلقه ای، پیچ و ... است و در بخش گیره نیز اجزایی مانند قالب، میله گیره و گیره بیرونی موتور وجود دارد.

اجزای تشکیل دهنده ماشین قالب گیری تزریقی

پارامتر های تأثیر گذار بر قیمت دستگاه های تزریق پلاستیک

یکی از مهم ترین مواردی که برای خریداران در اولویت قرار دارد، قیمت این دستگاه های تزریق است. باید بدانید که پارامتر های زیادی در قیمت گذاری این دستگاه ها نقش دارد. قیمت ماشین تزریق پلاستیک را با توجه به مواردی که در زیر بیان می کنیم تعیین می کنند.

 • یکی از عوامل مؤثر در قیمت این دستگاه ها قالب های مورد استفاده در آن هستند. نوع قالب اهمیت زیادی دارد.

 • میزان کیفیت قطعات تولیدی به وسیله این دستگاه ها هم عامل دیگری برای مشخص کردن قیمت محسوب می شود.

 • دستگاه تا چه میزان می تواند قطعات پلاستیکی تولید کند. (ظرفیت)

 • میزان دقت دستگاه و سرعت آن در تولید قطعات هم مورد مهمی خواهد بود.

 • قابلیت های دستگاه های تزریق، تجهیزات و امکانات موجود در آن ها هم نقش مؤثری دارند.

 • ماشین تزریق پلاستیک از کدام نوع است. (هیبریدی، هیدرولیکی، برقی)

 • طراحی و قالب بندی قطعات به چه صورت است.

 • مقاومت و دوام دستگاه، همچنین فشار تزریق قیمت دستگاه را تحت تأثیر قرار می دهد.

پارامتر های تأثیر گذار بر قیمت دستگاه های تزریق پلاستیک

درآمدزایی با استفاده از دستگاه های تزریق پلاستیک

با استفاده از ماشین تزریق پلاستیک کسب و کار شما رونق خواهد گرفت. طراحی این ماشین ها به شکلی انجام شده است که کار با آن ها راحت است. از آنجا که با این ماشین ها می توان تولیدات زیادی از یک قطعه انجام داد، در کارخانه های مختلفی کاربرد خواهند داشت. با گسترش استفاده از قطعات پلاستیکی و افزایش درخواست برای این قطعات درآمد تزریق پلاستیک می تواند چشم گیر باشد؛ بنابراین درآمدزایی به این روش می تواند سود زیادی برای تولید کنندگان به ارمغان بیاورد.

جمع بندی

امروزه در زمینه های مختلف شاهد قطعات پلاستیکی در ابعاد و اندازه های گوناگون هستیم. به طور کلی بخشی از تجهیزات و وسایلی که ما از آن ها استفاده می کنیم از پلاستیک ساخته شده اند. برای تولید این گونه وسایل از ماشین تزریق پلاستیک در انواع مختلف استفاده می کنند. آشنایی با انواع این دستگاه ها می تواند برای کسانی که قصد کسب درآمد از این طریق را دارند، بسیار مهم باشد. ما در اینجا مطالبی را درباره انواع این ماشین ها و مزایایی که دارند، بیان کردیم و سعی داشتیم که با بیان توضیحاتی درباره آن، شما را با این دستگاه بیشتر آشنا کنیم.

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳