تولید تجهیزات پزشکی توسط دستگاه تزریق پلاستیک

تجهیزات پلاستیکی اطلس ماشین

این روزها برای تولید قطعات بسیاری زیادی در صنایع مختلف از قالب های تزریق پلاستیک استفاده می شود. قالب گیری تزریقی یک فرآیند تولیدی است که به طور گسترده در تولید تجهیزات پزشکی پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد و مزایای متعددی را برای کاربردهای مختلف ارائه می دهد. اما تولید این قطعات نیازمند به خرید ماشین های تزریق پلاستیک می باشد. دستگاه های تزریق پلاستیک اطلس پلیمر با عملکرد و ابعاد مختلف، قادر به تولید لوازم پزشکی می باشند. از انواع دستگاه های تزریق پلاستیک می توان برای تولید تجهیزات پزشکی استفاده نمود.

قالب گیری تزریق پلاستیک برای دستگاه های پزشکی، قطعات، تجهیزات آزمایشگاهی، تأسیسات و غیره استفاده می شود. از جمله مزایای کلیدی فرآیند قالب گیری تزریقی، توانایی آن در برآوردن مشخصات دقیق و نیازهای صنعت پزشکی است. با توجه به گستردگی استفاده از لوازم یکبار مصرف پزشکی می توان مطمئن بود که بازار فروش و تولید این تجهیزات در کشور بسیار رواج دارد.
از جمله قطعات پلاستیکی که در حال حاضر در شاخه پزشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد باید به انواع لوله های آزمایشگاهی، آنژوکد، سرنگ و ... اشاره نمود و از بین این قطعات کیسه خون، ست سرم، کیسه ادرار و میکروست جزء لوازم و تجهیزات پزشکی پر مصرف می باشند. برای تولید تجهیزات پزشکی با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک، باید از مواد پلاستیکی با کیفیت و مطابق با استانداردهای پزشکی استفاده شود. همچنین باید دقت بسیاری در انتخاب و تنظیم پارامترهای دستگاه تزریق پلاستیک داشته تا قطعات پلاستیکی با کیفیت و با دقت بالا تولید شوند. همچنین، تولید تجهیزات پزشکی با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک نیاز به دانش فنی و تخصص بالایی دارد و باید با رعایت استانداردهای پزشکی و کنترل کیفیت مناسب انجام شود.

مزایای استفاده از ماشین های تزریق پلاستیک در تولید تجهیزات پزشکی 

تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی دریافته اند که قالب گیری تزریق پلاستیک قطعات، اجزا و دستگاه های پزشکی یکی از مؤثرترین راه ها برای دستیابی به کیفیت و مشخصات مورد نیاز به شیوه ای مقرون به صرفه و کارآمد است. به عبارت دیگر تولید تجهیزات پزشکی با سرمایه کم یکی از راه های کسب درآمد از طریق تزریق پلاستیک می باشد.

1. اجزای قابل کاشت

2. لیوان، لوله آزمایش و سایر ظروف

3. محفظه و روکش تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی

4. تجهیزات و اجزای جراحی

5.  تجهیزات و اجزای دارورسانی

6. ارتوپدی

اینها تنها چند مورد از روش های استفاده از قالب گیری تزریق پلاستیک در تولید تجهیزات پزشکی می باشند. فرآیند قالب گیری تزریق پلاستیک قطعات پزشکی را می توان تقریباً در هر منطقه ای که قطعات بادوام و سازگار با استریلیزاسیون در حجم بالا و با دقت استثنایی در تولید مورد نیاز است، اعمال کرد.

سرنگ در تجهیزات پزشکی
در قالب گیری تزریقی، تامین کنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی به چندین مزیت ذاتی فرآیند و مواد موجود دسترسی پیدا می کنند. این مزایا عبارتند از:

  •  مقرون به صرفه بودن: ماهیت قالب گیری تزریقی، آن را به یکی از مقرون به صرفه ترین فرآیندهای تولید در دسترس تبدیل می کند، به ویژه در حجم های بالا. هنگامی که قطعات، اجزا و تجهیزات پزشکی به صورت عمده مورد نیاز هستند، قالب گیری تزریق پلاستیک تقریبا همیشه مقرون به صرفه ترین گزینه خواهد بود.

  • دقت استثنایی: تولید مواد با دقت استثنایی در تجهیزات پزشکی بسیار مهم است، جایی که میلی متر یا میکرون می تواند در عملکرد موفقیت آمیز یک قطعه تفاوت ایجاد کند. قالب گیری تزریق پلاستیک قادر به تولید مقادیر بالایی از قطعات و دستگاه ها با دقت استثنایی و تغییرات ناچیز از قطعه به قطعه هستند.

  •  انتخاب مواد: انتخاب مواد خوب در تولید تجهیزات پزشکی بسیار پراهمیت است. که در ادامه به مواد پر مصرف در این صنعت اشاره می کنیم.

  • دوام: بسیاری از پلاستیک های مورد استفاده در قالب گیری تزریقی، استحکام و دوام بالایی در برابر محیط های سخت دارند و در برابر شکستن یا خرد شدن مقاومت می کنند. همچنین بسیاری از پلاستیک های قالب گیری تزریقی دارای مقاومت حرارتی هستند که می توان مکرراً از طریق اتوکلاو (وسیله ای برای استریل کردن ابزار پزشکی و آزمایشگاهی در فشار و دمای بالا و با استفاده از بخار آب است.) و وسایل دیگر استریل شوند.

  •  مقاومت در برابر آلودگی: مواد پلاستیکی مورد استفاده در تولید تجهیزات پزشکی به گونه ای طراحی شده اند که در برابر آلاینده ها مقاوم بوده و به راحتی استریل شوند. علاوه بر این، فرآیند قالب گیری تزریقی خود به راحتی قادر است قوانین مربوط به تولید تجهیزات پزشکی و سایر الزامات را برآورده کند.

تجهیزات پزشکی

انتخاب مواد برای تولید تجهیزات پزشکی توسط دستگاه تزریق پلاستیک

اکنون که مزایای قالب گیری تزریق پلاستیک برای تولید لوازم پزشکی را درک کرده اید، نگاهی به برخی از مواد خاص که برای تولید تجهیزات پزشکی مناسب هستند می کنیم. به طور کلی، پلاستیک ها نسبت به سایر مواد شامل انعطاف پذیری بالا، مقرون به صرفه بودن و سرعت تولید مزایایی را ارائه می دهند.

  •  سیلیکون: برای قطعاتی که انعطاف پذیری یک نیاز کلیدی است، سیلیکون اغلب ماده انتخابی است. دوام و زیست سازگاری استثنایی را ارائه می دهد و در دوره های تولید با حجم بالا بسیار مقرون به صرفه است.

  • پلی کربنات: این یکی از قوی ترین مواد موجود است که مقاومت بالایی در برابر ضربه و لرزش دارد. پلی کربنات برای قطعاتی که دید در آنها مزیت دارد ایده آل است زیرا می توان آن را تقریباً کاملاً شفاف ساخت. همچنین در برابر گرما و نور اشعه یووی (uv) بسیار مقاوم است.

  • پلی اتیلن: پلی اتیلن با وزن مولکولی بالا، به دلیل ظاهر، دوام و صافی نسبی، برای سطوح پروتزها و وسایل پوشیدنی مناسب می باشد. استحکام بالا و قیمت مقرون به صرفه دارد اما نمی توان آن را از طریق اتوکلاو استریل کرد

  • پلی پروپیلن: این ماده برای اجزایی که باید به طور مکرر از طریق اتوکلاو استریل شوند، به دلیل مقاومت در برابر حرارت بالا، ایده آل است. همچنین مقاومت تابشی استثنایی را نشان می دهد.

فیلم خط تولید تجهیزات پزشکی 

 

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳