حداقل سرمایه و مهارت لازم چقدر است؟

حداقل میزان سرمایه و مهارت اولیه مورد نیاز برای شروع کار با دستگاه های تزریق پلاستیک حدود 80 میلیون تومان می باشد. 
در ادامه به برخی از موارد که می تواند بر قیمت دستگاه انتخابی شما تاثیر داشته باشد اشاره می کنیم:
1- با توجه به ابعاد قالب انتخابی شما قیمت دستگاه تغییر خواهد کرد؛ مثلا چنانچه قصد تولید یک قطعه اسباب بازی یا سبد سبزی آشپزخانه را دارید فضای قالب کمتر از 30 سانتیمتر برای کار شما کافی است اما چنانچه بخواهید سبد بزرگ میوه تولید کنید باید فضای قالب دستگاه بیشتر باشد.
2-میزان سرمایش دستگاه بر سرعت تولید محصول دستگاه شما تاثیر می گذارد. در زمان خرید و برنامه ریزی تولید به این موضوع توجه کنید.
3-علاوه بر دستگاه های تزریق پلاستیک که در ایران تولید می شود، دستگاه های ساخت خارج از ایران و چین نیز در بازار موجود می باشد.  قیمت ها هم حداقل 100 میلیون تومان است اما با خرید دستگاه های دست دوم می توانید کار خود را با درنظرگرفتن حدود 50 میلیون تومان برای این منظور راه بیندازید.
4- قیمت قالب ها به میزان پیچیدگی محصول و دقت آن نیز متغیر است. استفاده از قالب های از قبل طراحی شده - مثلا سبد میوه استاندارد- از قیمت قالب سفارش و تولید قالب می کاهد.
5- میزان مواد اولیه مورد نیاز برای شروع کار را می بایست چیزی در حدود 4 تن در نظر گرفت تا بتوان کار را با حدود 4 میلیون تومان شروع کرد. اگر بتوان محصولات تولیدی از این یک میلیون تومان را به سرعت فروخت می توان از درآمد کسب شده برای خرید مواد اولیه لازم برای دور های بعدی تولید استفاده کرد. در غیر این صورت نیاز به سرمایه اولیه بیشتری دارید.
6- در مورد هزینه های جاری، باید توجه داشت که قیمت آب (برای سرمایش) و برق برای دستگاه هم مبالغ قابل توجهی می شود که باید در نظر داشته باشید. ضمن آن که انتخاب دستگاه مناسبتر می تواند از این هزینه ها بکاهد.