المنت در دستگاه تزریق پلاستیک

بطور کلی در دستگاه های تزریق پلاستیک از المنت برای گرم کردن سیلندر ماردون و ذوب پلیمر پیش از تزریق در قالب توسط نازل استفاده می شود.

انواع المنت های مورد استفاده در دستگاه تزریق پلاستیک

المنت های بکار برده شده در دستگاه های تزریق پلاستیک با نام المنت های کمربندی یا تسمه ای نامیده می شوند که بر حسب گرماژ و اندازه طول سیلندر تزریق دستگاه در قطر ها و طول های مختلف تقسیم می شوند؛ المنت های کمربندی خود به دو نوع با هستهء سرامیکی و هستهء خاک نسوز که با روکشی از جنس استیل یا بدون آن در بازار عرضه می گردد.

 

بر اساس تفاوت حرارتی میان المنت های دستگاه به سه دسته تقسیم می شوند:

المنت‌های عقبی: سری اول المنت‌ها که در مرحله اول ورود مواد به سیلندر قرار دارند و کار گرم کردن اولیه مواد و خمیر نمودن آن را انجام می‌دهند و نسبت به المنت‌های میانی و جلویی دارای دمایی پائینتر هستند.
المنت‌های میانی: سری دوم المنت‌ها که در وسط سیلندر تعبیه شده اند و نسبت به دمایی مابین المنت عقبی و جلویی دارند.
 المنت‌های جلویی
المنت سر نازل: آخرین سری از المنت‌های دستگاه بوده که دارای بیشترین اهمیت هستند و دارای بیشترین حرارت برای آخرین مرحله پیش از تزریق نهایی می‌باشند.

 

حساسیت المنت های دستگاه تزریق

با وجود اینکه در دستگاه جدید الساخت و جدید که کاور یا پوشش عایق روی سیلندر دستگاه قرار دارد، اما بسیاری از دستگاه های قدیمی و بویژه کنتاکتوری که فاقد این کاور یا پوشش عایق هستند در بسیاری موارد دستگاه و بطور کلی تولید قطعه را دچار مشکل می کند.
از جمله این مشکلات در فصل زمستان است که بدلیل تماس مستقیم المنت ها با هوای مجاور با کوچکترین تغییر دمای محیط در این فصل دچار سردتر شدن و در نتیجه ناقص یا رگه دار تولید کردن دستگاه می کند که برای این کار می توان از پیچیدن رول پشم شیشه به دور سیلندر استفاده نمود.

 

فاصلهء آخرین المنت تا سر نازل

از عوامل مهمی که در برخی اوقات باعث ناقص تزریق شدن قطعه در برخی قالب ها می شود از کار افتادن المنت کوچک سر نازل یا فاصلهء زیاد المنت سر نازل تا اسپرو بوش است که بویژه در قالب هایی که به زمان زیاد برای مکث گیره یا سرد شدن قطعه پس از تزریق نیاز دارد، این مسئله می تواند باعث بهم ریختن کلی فرایند تولید گردد، چون به مرور مواد در جلوی سیلندر و در مابین آخرین المنت تا نازل تزریق سرد شده و دیگر دستگاه قادر به تزریق کامل نمی باشد و حتی با بالا بردن فشار و دمای المنت ها مشکل به قوت خود باقی می ماند؛ راه حل این مشکل 1- کوتاه کردن سر نازل تزریق توسط عمل تراشکاری یا ساخت نمونه کوچک آن و 2- قرار دادن یک المنت کوچک دور سر نازل با همان دمای المنت های جلویی برای گرم نگه داشتن مواد بعد از مکث تزریق

 

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳