کاربرد دستگاه های تزریق پلاستیک و پلیمر در تولید لوازم خانگی

دستگاه های تزریق پلاستیک هیدرولیکی برای اولین بار در سال 1930 میلادی وارد بازار شد. بعد از ورود ماشین های تزریق پلاستیک برقی به شدت تحت تاثیر قرار گرفت. دستگاه های تزریق پلاستیک برقی توسط موتورهای سروو سرعت بسیار بالا و دیجیتالی کنترل می شوند. این روش باعث می شود سرعت بالاتر برود؛ دقت و تکرارپذیری بیشتر شود و در عین حال مصرف انرژی کمتری نسبت به دستگاه های تزریق پلاستیک هیدرولیکی داشته باشند. از دیگر ویژگی های ماشین های تزریق پلاستیک برقی می توان به قابل پیش بینی بودن فرآیند دستگاه اشاره کرد. این ویژگی باعث شده است که بعد از به اتمام رسیدن فرآیند تزریق امکان تکرارپذیری و تولید قطعات با بهترین کیفیت فراهم شود. از طرفی باعث کاهش هزینه های مربوط به نیروی کار و افزایش میزان سود خواهد بود. 
از آنجایی که این دستگاه های تزریق پلاستیک هیچ گونه آلودگی ندارند می توان از آن ها برای تولید انواع لوازم خانگی پلاستیکی استفاده کرد. لوازم آشپرخانه و خانگی پلاستیکی که قابل تولید با فرآیند تزریق پلاستیک هستند شامل انواع سبد ها و آبکش های پلاستیکی آشپرخانه می شوند. 

درزمینه لوازم خانگی دستگاههای تزریق پلاستیک محصولات متنوعی راتولید وعرضه بازار میکنندکه عبارتند از: انواع سبدها وآبکش ها، تخته گوشت، جعبه کمکهای اولیه، مینی فایل، جعبه گنجینه، جعبه ابزار،ظروف یکبار مصرف و..... می باشد.