ظرف های پلاستیکی تولید شده با استفاده از دستگاه های تزریق پلاستیک

می توان به طور کلی دو روش را برای تولید تمام ظروف یکبار مصرف به وسیله ماشین تزریق پلاستیک انجام داد. روش اول نیمه فرمینگ یا PS می باشد و روش دوم همان ترموفرمینگ یا PP می باشد. تفاوت اصلی میان این دو روش در مواد مصرفی، مراحل تولید و قیمت دستگاه ها می باشد. روش کار در تمامی دستگاه های تزریق پلاستیکی که ظروف یکبار مصرف تولید می شود به این صورت می باشد که در ابتدا مواد اولیه ذوب می شود و در مرحله دوم این مواد ذوب شده تبدیل به ورق شده و طی فرآیند پرس و شکل گیری به شکل ظروف مختلف در می آید.

  1. دستگاه های نیمه فرمینگ:  این مراحل با استفاده از موادی با جنس پلی استایرن و به صورت یکپارچه انجام می شود. ظروف تولیدی این دستگاه ها معمولا شکننده می باشند ولی با این حال اکثر ظروف پلاستیکی با استفاده از این دستگاه تولید می شوند. علت این موضوع قیمت کمتر این دستگاه ها می باشد. ظروف تولیدی توسط این دستگاه ها علاوه بر شکننده بودن، در ارتباط با گرما مضر نیز می باشند.
  2. دستگاه های فرمینگ:  از مواد پلی پروپیلن استفاده می شود. این مواد ضمن ارزانتر بودن؛ در دسترس تر هم هستند. به دلیل این که این دستگاه ها از دو بخش مجزا تولید ورق و پرس تشکیل شده اند، می توان از ورق های تولیدی این دستگاه در دیگر صنایع نیز استفاده کرد.

 

 
 

 
 
 
 
 
 

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳