تولیدات پلاستکی و تزریق در صنعت رنگ

سطل و قوطی رنگ با دستگاه تزریق پلاستیکهمانطور که قبلا اشاره شده است، تزریق پلاستیک تکنولوژی است که برای ساخت قطعات پلاستیک که ظاهر یکسانی دارند و قرار است به صورت انبوه تولید شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای تولید این قطعات که برای مثال در صنعت رنگ و رزین نیز مانند سطل و قوطی رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد به روش تزریق پلاستیک، ابتدا گرانول های پلیمر ذوب می‌شوند و بعد از آن تحت فشار بسیار زیاد به درون یک قالب تزریق پلاستیک ریخته می‌شوند. پلاستیک های مایع درون قالب کم کم خنک می‌شوند و شکل می‌گیرند. 
مواد اولیه ای که در ماشین های تزریق پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد پلیمرهای ترموپلاستیکی هستند که قابلیت رنگ آمیزی و پرشدن توسط افزودنی های دیگر را دارند. 
تقریبا می‌توان مطمئن بود که اکثر قطعه های پلاستیکی که در روزمره از آن ها استفاده می‌کنیم، با استفاده از تکنولوژی تزریق پلاستیک و با استفاده از ماشین های تزریق پلاستیک ساخته شده اند. از ساخت قطعات پلاستیکی مورد استفاده در خودرو گرفته تا قطعای آشپزخانه و یا همین سطل ها و قوطی های رنگ. 
یکی از دلایلی که باعث گستردگی استفاده از روش تزریق پلاستیک و همچنین محبوبیت این روش شده است مربوط به هزینه های پایین ساخت هر قطعه البته در تیراژهای بالا می‌باشد. البته سرمایه اولیه ی نسبتا بالایی که برای شروع این کار شامل خرید ماشین تزریق پلاستیک و طراحی و ساخت قالب؛ مورد نیاز است از جمله محدودیت هایی است که برای این کار می‌توان مثال زد. 
نحوه ساخت سطل ها و قوطی های رنگ، به این صورت می‌باشد که در ابتدا گرانول های خشک شده و در قیف قرار داده می‌شوند. این گرانول ها با پودرها و پیگمنت های رنگی و یا دیگر مواد افزودنی تقویت کننده ترکیب می‌شوند.  این مواد ترکیب شده حرارت دیده و به قالب فرستاده می‌شوند. قالب باید به صورت کامل با مواد حرارت دیده پر شود. بعد از آن با کم شدن حرارت و سرد شدن مواد، می‌توان قالب را باز کرد و سطل و یا قوطی پلاستیکی رنگ را از قالب به بیرون هل داده می‌شود و همین روند برای ساخت قطعه های بعدی تکرار می‌شوند. 

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳