محصولات قابل تولید چیست؟ چه محصولی تولید کنیم؟

فرآیند تولید، با همه ریزه کاری هایی که در اجرا دارد، چندان پیچیده نیست و یادگیری مهارت کار با دستگاه هم چندان سخت نیست. برخی فکر می کنند که با تهیه وام و خرید دستگاه و راه اندازی کارگاه، کار تمام است اما باتجربه تر ها می دانند که شاید کمتر از 20 درصد کار است؛ امروز برنامه ریزی، بازاریابی و فروش است که تعیین کننده میزان کارآمدی ایده شماست. لذا اولین اقدام شما باید تحقیق کافی و طراحی برنامه فروش باشد.
گفتیم که با تزریق پلاستیک می توانید کالا های مختلفی تولید کنید؛ پاسخ «کدام کالا؟» را برنامه فروش شما خواهد داد. فرآیند منطقی این است که گروه های کالایی را در نظر بگیرید، مثلا:
1- لوازم پلاستیکی منزل مثل سبد سبزی، آبکش، پارچ، جاروی پلاستیکی، جالباسی، کفشور، مگس کش، چهارپایه حمام، جاصابونی و...
2- لوازم بسته بندی و حمل و نقل مثل: سبد میوه، سبد حمل مرغ، انواع پالت ها و...
3- قطعات کالا های دیگر مثل عروسک، قطعات لوازم خانگی، قطعات خودرو، برخی لوازم برق کشی ساختمان و...
در هر کدام از این گروه ها شما مشتریانی دارید که برقراری ارتباط با آن ها روش مخصوصی دارد؛ مثلا دسته اول را باید از طریق مراکز فروش بیابید، در مورد دسته دوم باید با تولیدکنندگان میوه و مرغ یا مراکز درگیر با حمل و نقل کاغذ و کتاب و... ارتباط برقرار کنید و در مورد سوم باید سراغ صنف تولیدکنندگان این لوازم بروید و ببینید که قصه چند چنده؟
در مرحله بعد باید بازیگران گروه کالایی را بشناسید؛ یعنی این که چند تولیدکننده در کشور و منطقه هم اکنون فعال اند و چند واحد در حال راه اندازی است؟ میزان واردات (بازیگران خارجی) کدام اند؟ صنایع پیشین و پسین چگونه اند؟ و...
بعد از این فرآیند خواهید توانست تصمیم درستی درباره این که چه چیزی تولید کنم بگیرید.
در شماره های آتی با ارائه اطلاعاتی از بازیگران صنعت پلاستیک در کشور، فضای کلان صنعت و سهم آن در اقتصاد ملی، میزان واردات و شرایط صادرات با شما در یافتن پاسخ این سوالات همراهی خواهیم کرد.

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳