ماشین های تزریق پلاستیک PVC (پی وی سی)

پلی وینیل کلراید یا پی وی سی چیست؟

PVC اولین بار در سال 1872 کشف شد و در دهه 1920 توسط شرکت B.F. Goodrich به صورت تجاری تولید گردید. در مقایسه، بسیاری از پلاستیک های دیگر تا دهه 1940 و 1950 از نظر تجاری قابل دوام نبودند.
پلی وینیل کلراید یکی از قدیمی ترین، محبوب ترین و رایج ترین مواد ترموپلاستیک در جهان است که برای ساخت هزاران محصولی که هر روز زندگی میلیون ها نفر را تحت تأثیر قرار می دهد، استفاده می شود. به دلیل خواص منحصر به فرد فوق العاده (دیرگداز، ضد الکتریسیته ساکن، آسان برای ماشین کاری) و مقرون به صرفه (هزینه کم اما بازده بالا)، پلاستیک های PVC سخت و انعطاف پذیر در بسیاری از کاربردها در طیف گسترده ای از صنایع از جمله ساخت و ساز، پردازش شیمیایی و ... بسته بندی های PVC، تجهیزات بهداشتی و خانگی، لوله ها، ظروف پزشکی، کابل های برق ساختمانی استفاده می شوند. از آنجایی که این ماده تقاضای زیادی دارد، تولیدکنندگان باید در هنگام طراحی و تولید محصولات پی وی سی از یک فرآیند سیستماتیک پیروی کنند. این ماده در حال حاضر ۵۰ الی ۶۰ درصد در سازه های ساختمانی که به دست بشر ساخته شده است مصرف می شود. در سال های گذشته پی وی سی جایگزین چوب، سیمان و سفال شده است. pvc پلاستیک بسیار مستحکم می باشد که با اضافه کردن روان کننده ها قابل انعطاف و نرم می شود که در مقابل آب و هوا بسیار مقاوم است.


با عنایت به این امر که عملیات ذوب شدن مواد پی وی سی در داخل سیلندر با  واکنش های شیمیایی شدید همراه است، سیلندر و ماردون دستگاه به شدت در معرض فرسایش و آسیب قرار دارند، لذا برای تولید محصولات با جنس پی وی سی، استفاده از دستگاه های  تزریق با بهره مندی از طراحی خاص در قسمت های مختلف از جمله واحد تزریق امری بدیهی و الزامی می باشد. شرکت اطلس ماشین با بررسی نیاز مشتریان عزیز و بر اساس سابقه طولانی در امر طراحی و ساخت ماشین های تزریق پلاستیک کلیه نیازها و نقاط حساس فرآیند تولید با مواد شاخه پی وی سی را مورد مطالعه قرار داده و بر این اساس دستگاهی با راندمان بالا و عملکرد کیفی مناسب را  آماده بهره برداری توسط مشتریان عزیز نموده است.
شرکت اطلس ماشین واردکننده ی ماشین های تزریق پلاستیک PVC در ایران می باشد. با توجه به اینکه مواد پی وی سی همراه با مواد ناخالص دیگر همراه است می تواند عمر ماشین های تزریق پلاستیک و سیلندر را کاهش دهد ولی شرکت اطلس ماشین پلیمر با تجربه و سابقه 25 ساله ی خود در ضمینه ماشین های تزریق پلاستیک و همکاری شرکت هایدا تغییراتی را در ماشینهای تزریق پلاستیک پی وی سی (PVC) اعمال کرده است که باعث عمر بیشتر ماشین تزریق، سیلندر و در نهایت رضایت خاطر مشتری می شود.

ویژگی های فرآیند قالب تزریق پلاستیک پی وی سی

فرآیند قالب تزریق پلاستیک سفارشی، فرآیندی است که نیاز به دانش PVC به عنوان یک ماده، تجهیزات پیشرفته و عواملی مانند دما و سرعت دارد. در زیر به این نکات اشاره می کنیم.

نوع ماشین: به طور کلی، PVC را می توان با ماشین های قالب تزریق پلاستیک پیستونی قالب گیری کرد.
ظرفیت گیره: برای قالب تزریق پلاستیک PVC، سازنده به دستگاه تزریقی نیاز دارد که نیروی گیره ای بین 1.5 تا 2.5 تن در اینچ مربع دارد.
شرایط پی وی سی: دمای پی وی سی ذوب شده باید با قرار دادن مستقیم یک پیرومتر سوزنی در مواد بررسی شود. بهینه ترین دمای مذاب برای PVC معمولاً باید بین 345 درجه فارنهایت و 375 درجه فارنهایت باشد.


شرایط قالب گیری:
دمای قالب: محدوده دمایی مناسب برای قالب ها از 70 درجه فارنهایت تا 130 درجه فارنهایت می باشد. اهمیت دمای قالب تاثیری است که بر انقباض مواد دارد.
دمای نازل: دمای نازل باید از نواحی بشکه تنظیم شود تا اطمینان حاصل شود که PVC ذوب شده در داخل سیلندر تزریق باقی می ماند. در غیر این صورت، ممکن است تمایل به یخ زدن نازل وجود داشته باشد، بنابراین از تزریق صحیح مواد ذوب شده جلوگیری می شود. دمای بیش از حد می تواند منجر به نشت PVC از نازل شود. با استفاده از دستگاه های کاهش فشار می توان از نشتی جلوگیری کرد. این می تواند PVC را دوباره به داخل سیلندر بمکد.
سرعت تزریق: میزان سرعت مورد استفاده در عملیات قالب تزریق سفارشی تا حد زیادی به ابعاد قالب و ضخامت PVC بستگی دارد. به طور کلی، قطعات نازک را می توان با سرعت بیشتری نسبت به قطعاتی که شکل ضخیم دارند، پر کرد. با این حال، همیشه توصیه می شود که از سرعت های متوسط برای فرآیند تزریق استفاده شود.
فشار برگشتی و سرعت پیچ: اصطلاح فشار برگشتی به PVC مذابی اشاره دارد که در برابر جریان رو به جلو مقاومت می کند. ترکیبی از فشار برگشتی و سرعت پیچ، امکان تزریق موثر پی وی سی مذاب را به داخل قالب فراهم می کند. حداقل فشار برگشتی بین 50 تا 125 psi توصیه می شود. فشار برگشتی بیش از حد می تواند زمان کلی فرآیند قالب گیری را افزایش دهد. سرعت پیچ باید روی آهسته یا متوسط تنظیم شود.
زمان پردازش: به طور کلی، میانگین زمان برای تولید یک قطعه PVC بین 30 تا 60 ثانیه است. با این حال، زمان پردازش را می توان بسته به عواملی مانند اندازه قطعه، ابعاد آن و دمای قالب افزایش داد. با در نظر گرفتن این عوامل و تعداد قطعاتی که باید تولید شوند، سازنده می تواند زمان تخمینی تحویل را به مشتری ارائه دهد.

ویژگی ها و کاربردهای ماشین تزریق پلاستیک پی وی سی (pvc):

پلیمر بی رنگ از وینیل کلراید PVC دارای خواص و ویژگی های متعددی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.
مقاوم در برابر هوا، خوردگی شیمیایی، اشعه ماوراء بنفش، ضربه و سایش
فوق العاده قوی
خواص الکتریکی خوب
بادوام
آسان برای پردازش
به راحتی رنگ می شود
می تواند انعطاف پذیر یا سفت باشد
پی وی سی به عنوان یک پلیمر گرمانرم سبک، کم هزینه و ماندگار، در بسیاری از کاربردها جایگزین لوله های فلزی شده است. قالب گیری تزریق پی وی سی برای هزاران محصول دیگر در سراسر جهان استفاده می شود:
پی وی سی در ساخت لوله برق، لوله فاضلاب، کانال و لوازم نصب کردنی، صفحات گرامافون، کارت ها، پنجره ها، درب منزل، کف سازی و سقف سازی و در شکل نرم برای عایق و پوسته های کابل الکتریکی، توپ های بازی، لباس های کار، تولید صنایع ساختمانی (لوله، ورق، عایق روی سیم های برق، کفپوش پی وی سی)، قطعات ماشینکاری شده و ساخته شده، تولید قطعات صنعت آب و فاضلاب با ماشین تزریق پلاستیک پی وی سی، پردازش شیمیایی، تجهیزات تهویه (اسکرابر، کانال کشی، محفظه های دمنده)، بسته بندی تاول PVC (سینی های چسبنده، فیلم چسبناک)، تجهیزات مراقبت های بهداشتی قطعات (ظروف)، تولید لوازم خانگی و غیره و بسیار دیگر از قطعات حساس صنعتی کاربرد دارد. 

انواع پی وی سی:

شامل انواع مختلفی از جمله پی وی سی سخت (RPVC) ، CPVC، uPVC، PVC انعطاف پذیر می باشد.

مزایای پلاستیک PVC:

* قیمت  pvcنسبتا پایین و به راحتی در دسترس است
* قالب گیری و ماشینکاری با تزریق پلاستیک آسان
* سختی بالا و استحکام کششی فوق العاده (PVC سفت و سخت)
* مقاومت حرارتی بالا را می توان با افزودن تثبیت کننده حرارت در طول پردازش به دست آورد
* نسبت به سایر پلاستیک ها به خوبی در برابر تغییر شکل ضربه مقاومت می کند
* مناسب برای کاربردهای عایق ولتاژ پایین تا متوسط و فرکانس پایین
* بسیار خوب در برابر تخریب محیطی، مواد شیمیایی و قلیایی مقاوم است

مزیت ماشین های تزریق پلاستیک پی وی سی اطلس ماشین:

ماشین های تزریق پلاستیک اطلس ماشینpvc  دارای درایو هوا خنک می باشد و بنابراین نیاز به چیلر در درایو این سری دستگاه تزریق پلاستیک نمی باشد.
شیرآلات نصب شده بر روی دستگاه تزریق پلاستیک جزء با کیفیت ترین شیرآلات می باشد.
هیدروموتورهای ماشین تزریق از بهترین برند اروپا
سرعت تزریق پلاستیک بالا در مقایسه با سایر دستگاه های تزریق پلاستیک
استفاده از Plc پیشرفته در دستگاه تزریق پلاستیک اطلس ماشین  
استفاده از رله های فونیکس به منظور کنترل بهتر میکروسویئچ ها
استفاده از تایبارهای دو کروم شده برای افزایش عمر بوش های ماشین تزریق پلاستیک
اندازه استاندارد دستگاه های تزریق پلاستیک
استفاده دو حالته از سطح گیره به صورت سوراخ مهره و پیچ 
افزایش امنیت درب دستگاه تزریق پلاستیک اطلس ماشین جهت ایمنی اپراتور به وسیله رله حفاظتی 
دارای سیستم حفاظت هیدرولیک
دارای شیر تراکم برقی در ماشین تزریق پلاستیک
استفاده از SSR جهت فرمان المنت ها از رله  
وجود دو عدد شیر هیدرولیک سمبه با امکان افزایش بیشتر تعداد سمبه جهت قالب های اتصالات و قطعات پیچیده.
استفاده هیدروموتورهای با گشتاور بالا 
استفاده از کنترلر پیشرفته  به منظور دقت و نظارت بهتر و دقیق تر در طول فرآیند تولید.  
استفاده از تایبارهای با ضخامت کروم 0.10 mm
ماردون اختصاص پی وی سی با سری  تخصصی پی وی سی (بدون چک رینگ) و ضخامت کروم بدنه بیشتر 
دارای سیستم حفاظت اپراتور هیدرولیک 
دارای شیر تراکم هیدرولیک پروپرشنال به منظور دقت عملکرد بالاتر نسبت به مدل های دستی
 دارای PID  کنترلر به منظور کنترل دمای قسمت به قسمت به منظور حفظ کیفیت محصول تولیدی
دارای مدار خنک کاری ورودی سیلندر
استفاده از سیستم سروو به منظور افزایش راندمان دستگاه.
قابلیت اتصال به سیستم ربات
ساخت گیره از چدن داکتیل با طراحی شیار دار به منظور تسهیل در نصب انواع قالب
 

 


 

 

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳