دستگاه تزریق پلاستیک مخصوص پریفرم

تکنولوژی تولید پریفرم پت توسط ماشین تزریق پلاستیک در ایران


آیا قصد دارید یک خط تولید پریفرم جدید اضافه کنید یا یک تجارت جدید در این بخش راه اندازی نمایید؟ آیا می دانید چگونه تجهیزات پریفرم PET مناسب را برای پروژه خود انتخاب کنید؟ شما باید اطلاعاتی مانند وزن پریفرم، قطر گردن، ظرفیت روزانه و غیره که می خواهید تولید کنید را بیاموزید. بر اساس این اطلاعات، شما باید دستگاه تزریق پلاستیک مناسبی را تهیه نمایید.
خیلی ها مایل می باشند از دستگاه قالب تزریق پلاستیک برای تولید پریفرم PET استفاده کنند. دستگاه تزریق مخصوص پریفرم اطلس ماشین پلیمر می توانید بهترین انتخاب برای شما باشد. این دستگاه ها جز بهترین ماشین های تولید پریفرم در ایران می باشند.

ویژگی های دستگاه تزریق پریفرم پت

برای انتخاب یک دستگاه خوب باید به موارد زیر توجه کنید.
نیروی کافی برای گیره 
حجم تزریق واقعی و قطر پیچ دستگاه
فاصله تای میله، ارتفاع قالب و حداقل اندازه قالب 
با توجه به اندازه قالب و پریفرم، قضاوت کنید که آیا حرکت باز و جهش برای قالب گیری محصول کافی است یا خیر.

ماشین تزریق پلاستیک مخصوص پریفرم

در تزریق پریفرم که مواد تشکیل دهنده آن به صورت دانه های بسیار ریزی از پلی اتیلن به نام گرانول است که پس از گرم شدن توسط المنت های بدور سیلندر ماشین تزریق پلاستیک، به شکل خمیر در آمده و رنگ های مختلف به آن اضافه می شود و با فشار، عمل تزریق در قالب ها صورت می گیرد. از آنجایی که سریعتر از سایر مواد اولیه سرد می شوند تغییراتی در ساختار دستگاه های تزریق پریفرم ایجاد شده تا سرعت بارگیری در این سری از ماشین های تزریق پلاستیک افزایش یابد.

برای کارایی بهتر نیز پمپ هیدرولیک قوی تری برای دستگاه تزریق پریفرم طراحی شده تا قبل از سرد شدن مواد، عمل تزریق به طور کامل صورت گیرد. علاوه بر آن فن خنک کننده روی کاور سیلندر در نظر گرفته شده است تا مانع از بالا رفتن حرارت سیلندر و تغییر رنگ مواد شود.

پلی اتیلن ترفتالات (PET) دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ 

1.مقاومت در برابر فشار 
2. مقاومت در برابر ضربه
3. شفافیت، سطح براق

مزیت دستگاه های تزریق پریفرم اطلس ماشین

استفاده از سیلندر با طول بلندتر به منظور افزایش حجم مواد گیری دستگاه .
استفاده از هیدرو موتور با گشناور بالاتر
استفاده از ماردون با نسبت L/D بیشتر به منظور افزایش میزان سرعت و حجم موادگیری کاهش دمای مواد و بالا رفتن شفافیت محصول.
استفاده از هیترهای سرامیکی به منظور افزایش کیفیت و دقت دمای تولید شده بر روی سیلندر.
الکتروموتور و پمپ هیدرولیک با سایز بالاتر از دستگاه های استاندارد به منظور افزایش میزان فشار و سرعت دستگاه 
وجود سیستم PID بر روی کنترلر دستگاه به منظور مراقبت و اصلاح لحظه ای نوسانات دما به جهت ارائه محصول با کیفت بالاتر.
نیروی قفل گیره بالاتر نسبت به مدل های استاندارد
فاصله بیشتر تایبارها از یکدیگر به منظور سهولت در نصب و باز کردن قالب ها
استفاده از تایبار با ضخامت کروم 0.10mm  جهت طول عمر و استحکام بیشتر
ساخت گیره از چدن داکتیل با طراحی شیار دار به منظور تسهیل در نصب انواع قالب
قابلیت اتصال به سیستم ربات

از دستگاه تزریق پلاستیک پریفرم پت می توان برای تولید ظروف پلاستیکی استفاده نمود.

نحوه تولید پریفرم

PET یک پلیمر است و وزن مولکولی تعداد زنجیره های آن یکنواخت می باشد. 
در پروسه تولید پریفرم که مواد خام تشکیل دهنده آن معمولا از نوع پلی اتیلن (PET) است، ابتدا در قسمت قیف بالای دستگاه و با توجه به رنگ دلخواه سفارش با دانه های رنگ مورد نظر با نسبت مشخص شده و به صورت کاملا مخلوط انباشته می گردد. پس از ورود مواد مخلوط شده به سیلندر، پروسه ذوب شدن مواد ورودی با کنترل بسیار دقیق دما در نواحی مختلف سیلندر آغاز می گردد و  سرانجام این فرآیند، با تزریق مواد ذوب شده به داخل قالب پریفرم که می تواند در سایز و تعداد حفره های متفاوت طراحی شود به پایان رسیده و پس از انجام پروسه خنک کاری محصول نهایی ( پریفرم) از قالب ها خارج می گردد .
جهت افزایش میزان موادگیری در دستگاه های تولید پریفرم از سیلندر و ماردون با نسبت L/D بالاتر  یعنی به عبارتی طول بیشتر و قطر کمتر استفاده گردیده و نیز به منظور داشتن فشار و سرعت بالاتر در این سری از دستگاه ها از الکترو موتور و پمپ هیدرولیک با سایز بالاتر از دستگاه های استاندارد در طراحی ماشین استفاده می گردد.
رایج ترین شکل تولید بطری در دو مرحله انجام می شود.

ذوب مواد

مواد اولیه ی پت به صورت دانه های بسیار ریزی از پلی اتیلن به نام گرانول موجود است که به وسیله ی دستگاه مکنده (شامل یک قیف و یک محور مارپیچ گردان شبیه چرخ گوشت)، به درون دستگاه تولید پریفرم کشیده می شود.
پس از گرم شدن گرانول ها در دمای بالا به وسیله المنت های سیلندر ماشین تزریق پلاستیک، آن ها به شکل خمیر در آمده و رنگ های مختلف در این مرحله به پلاستیک اضافه می گردند. سپس با فشار در قالب های مخصوص تزریق می گردند. پس از انجام این فرآیند پریفرم از قالب بیرون می آید و با سرد کردن سفت می شود. آن گاه برای شکل گیری نهایی به مقاصد گوناگون که شامل کارگاه یا کارخانه های بسته بندی مواد غذایی هم هست، فرستاده می شود.

شکل دهی _ قالب گیری

قالب تزریق پلاستیک یکی از رایج ترین روش های شکل دهی بطری ها است. در این حالت پریفرم تولید شده توسط دستگاه تزریق پلاستیک داخل قالب قرار گرفته و دوباره گرم شده و نرم می شود اما نه به اندازه ای که ذوب شود. سپس توسط دستگاه های مخصوص، باد به درون پریفرم ها تزریق می شود و بطری ها به شکل قالبی که در آن قرار گرفته اند در می آیند. پس از سرد و جامد شدن بطری ها، قالب را باز کرده و قطعات تولید شده را از آن جدا می کنند. سپس قالب دوباره بسته شده و فرآیند تکرار می شود و به این ترتیب تعداد زیادی بطری در زمانی کوتاه از پریفرم ها تولید می شود.

این دو مرحله می تواند یک جا و پشت سرهم انجام شود. اما جداسازی این دو مرحله برای این است که انتقال بطری های خالی با حجم زیاد به مقاصد به صرفه نیست و بهتر است که ابتدا پریفرم ها با حجم کم به مقصد حمل شوند و در آن جا شکل نهایی به آن ها داده شود.

مراحل ساخت بطری آب معدنی و نوشابه پت در کارخانه

یکی از ماده های بسیار مناسب برای انتخاب برای بطری ها پلی اتیلن می باشد.
معمولا بطری ها به روش تزریق پلاستیک بلومولدینگ ساخته می شوند. در این روش فشار هوا در دو مرحله به کار برده می شود. مرحله اول پیش ضربه و مرحله دوم pre-below می باشد. که در مرحله دوم بطری با اعمال شدن یک فشار بالاتر به شکل نهایی و دقیق خود شکل می گیرد.

نتیجه گیری

عملکرد دستگاه قالب گیری تزریقی باید با طراحی سازگار باشد که باید بهبود یابد و طراحی پیچ مناسب عامل مهمی است که بر کیفیت پلاستیک تأثیر می گذارد، کلید فرآیند قالب گیری تزریقی پیش فرم است، موضوع مهمی برای تحقیقات آینده است.

 
 

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳