دستگاه تزریق پلاستیک HDK (محصول جداره نازک)

ایجاد قطعات جدار نازک با ماشین های تزریق پلاستیک HDK اطلس ماشین

این سری از ماشین های تزریق پلاستیک با بکارگیری آخرین تکنولوژی روز دنیا با بهترین برندهای مورد استفاده جهت تولید ظروف جداره نازک طراحی شده اند. این نسل از ماشین ها مجهز به دو موتور سروو می باشند که این مزیت موجب می شود قسمت گیره و تزریق ماشین همزمان به صورت جداگانه عملیات خود را انجام دهند و این امر ضمن بالا رفتن سرعت خط تولید، باعث کاهش چشمگیر مصرف برق می شود. تغییراتی نیز در سیستم مکانیکی این سری از ماشین های تزریق پلاستیک به وجود آمده که از جمله ی آن ها می توان به افزایش فضای بین میل تایبار و همچنین افزایش فشار تزریق جهت تولید ظروف جداره نازک و قالب چند کویته اشاره کرد.
دستگاه های تزریق پلاستیک تزریق جداره نازک HDK نه تنها به شرکت ها کمک می کند تا وزن قطعه و مصرف مواد را کاهش دهند، بلکه می تواند به کاهش هزینه ها و زمان چرخه نیز کمک کند. با این حال، شما باید این نکات و ترفندها را دنبال کنید تا از مشکلات جریان مواد، خنک کننده ناهموار و سایر مشکلات جلوگیری کنید.

مزایای دستگاه تزریق پلاستیک سری HDK 

سرعت بالا
دقت بالا
کیفیت بالای محصول تولیدی
مجهز به دو سروو موتور
صرفه اقتصادی بیشتر

نکات و ترفندهای طراحی قالب تزریق پلاستیک جداره نازک

قالب تزریق پلاستیک یک فرآیند تولیدی محبوب و همه کاره است که شرکت ها را قادر می سازد تا تولیدات با حجم بالا را با هزینه نسبتاً پایین برای هر قطعه بدون کاهش کیفیت تولید کنند. این امر بسیار قابل تکرار است و قادر به تولید اجزای قوی می باشد که الزامات مکانیکی و ابعادی دقیق را برآورده می کند.

هنگامی که شرکت ها نیاز به تولید یک قطعه پلاستیکی با دیواره های نازک دارند، مانند قطعات خاص خودرو یا قاب های تلفن همراه، می توانند به ماشین های قالب تزریق پلاستیک جداره نازک اطلس ماشین پلیمر روی بیاورند. با این حال، هنگام طراحی محصولات با دیواره های نازک باید مراقب باشید، زیرا قالب تزریق پلاستیک دیوار نازک چالش های جدیدی را معرفی می کند. در ادامه، ما اصول اولیه قالب تزریق پلاستیک دیواره نازک، کاربردهای رایج آن و برخی نکات طراحی قالب تزریق پلاستیک را بررسی می کنیم.

قالب تزریق پلاستیک دیوار نازک چیست؟

یک شکل تخصصی از قالب تزریق پلاستیک است که تولیدکنندگان را قادر می سازد تا قطعات نازک تر و سبک تر را بدون به خطر انداختن یکپارچگی ساختاری ایجاد کنند. با انتخاب قالب تزریق دیواره نازک به جای قالب گیری تزریقی سنتی، شرکت ها می توانند در مصرف مواد صرفه جویی کنند، بهره وری را افزایش دهند، هزینه کمتری برای هر قطعه به دست آورند و مصرف سوخت مرتبط با حمل و نقل و انتشار کربن را کاهش دهند.

از آنجایی که قطعات پلاستیکی جداره نازک مواد کمتری برای خنک کردن دارند، زمان چرخه بسیار سریعتر است و زمان تحویل را کاهش می دهد. در واقع، کاهش قابل توجه ضخامت دیوار گاهی اوقات می تواند زمان چرخه را به نصف کاهش دهد و به شرکت ها کمک کند محصولات را سریعتر در اختیار مشتریان قرار دهند و در هزینه های عملیاتی صرفه جویی کنند. به علاوه، از آنجایی که دیوارهای نازک تر به معنای پلاستیک کمتر است، شرکت ها می توانند در مورد مواد صرفه جویی کنند و در مورد ظروف و بسته بندی، فضای خالی بیشتری برای محصول باقی بگذارند.

با این حال، قالب تزریق پلاستیک جداره نازک با چند چالش همراه است. برای مثال، فرآیند تزریق پیچیده تر است. برای پر کردن تمام حفره های نازک با مواد مذاب، جلوگیری از یخ زدن و اطمینان از بیرون آمدن قطعه همانطور که در نظر گرفته شده است، به فشار بالاتر و سرعت قالب گیری سریعتر نیاز دارید. به عنوان مثال، در حالی که یک قطعه با دیوارهای استاندارد را می توان در دو ثانیه پر کرد، همان قسمت با دیواره های نازک تر 25 درصد ممکن است نیاز به پر شدن تنها در یک ثانیه داشته باشد. علاوه بر این، ممکن است لازم باشد اقدامات بیشتری انجام دهید و دروازه ها را با دقت طراحی کنید تا تخلیه قطعه را کاهش دهید.

کاربردهای رایج قالب تزریق پلاستیک دیواره نازک در تولید

تولیدکنندگان اغلب وقتی صحبت از بسته بندی پلاستیکی می شود به قالب تزریق پلاستیک جداره نازک روی می آورند، زیرا می توان از آن برای ایجاد همه چیز از تولید ظروف پلاستیکی مواد غذایی گرفته تا تولید تجهیزات پزشکی استفاده کرد. سایر کاربردهای رایج قالب تزریق پلاستیک دیواره نازک شامل تولید قطعات مخابراتی و ارتباطی، درب ها و ظروف پلاستیکی، محفظه های الکترونیکی، سرنگ ها و اجزای دستگاه های پزشکی است. حتی تولید صنایع خودروسازی، تولید صنایع ساختمانی، تولید لوازم خانگی و تولید صنایع هوافضا از قالب تزریق پلاستیک دیواره نازک برای قطعات و مجموعه های قطعات استفاده می کنند.

دیواره های نازک اغلب منجر به مشکلات جریان مواد می شود که می تواند باعث ایجاد مناطق شکل نگرفته شود. سایر مشکلات رایج مرتبط با دیوارهای نازک عبارتند از: خنک کننده ناهموار، تاب، ترک، ناهماهنگی بافت آرایشی و خطوط بافتنی ضعیف یا نقاط شکست.

برای جلوگیری از این مشکلات به موارد زیر توجه کنید
انتخاب مواد همیشه برای قالب تزریق پلاستیک مهم است، اما هنگام ایجاد قطعات با جداره های نازک ضروری است. برخی از مواد مانند پلی کربنات (PC) چسبنده هستند و پر کردن قالب ها با دیواره های نازک را دشوار می کند. با این حال، برخی از ترموپلاستیک ها راحت تر از طریق بخش های باریک قالب، مانند پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)، پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE)، نایلون (PA) و پلی پروپیلن (PP) عبور می کنند. لاستیک سیلیکونی مایع (LSR) نیز به راحتی پر می شود، اگرچه ممکن است خطر فلاش را در امتداد خطوط جداسازی قالب شما افزایش دهد.

هیچ ماده یکسانی برای قالب تزریق پلاستیک دیوار نازک وجود ندارد، بنابراین هنگام مقایسه مواد، هندسه و نیازهای کاربرد قطعه خود را در نظر بگیرید. همچنین، سعی کنید ماده ای را انتخاب کنید که در صورت تزریق با سرعت بالا، سایش قالب را تسریع نکند.

مواد قالب خود را در نظر بگیرید

علاوه بر اینکه در مورد مواد محصول خود فکر می کنید، باید مواد قالب خود را به دقت در نظر بگیرید. در حالی که فولاد P20 اغلب در کاربردهای قالب تزریق پلاستیک معمولی استفاده می شود، ممکن است برای مقاومت در برابر فشارها، سایش و فرسایش بالا مربوط به قطعات قالب تزریق پلاستیک با جداره های نازک به اندازه کافی قوی نباشد. در عوض، به مواد مستحکم تری مانند 718، H-13، D-2 یا فولاد سخت دیگری نیاز دارید.
توجه داشته باشید که ممکن است در نهایت برای ابزاری که از مواد مقاوم ساخته شده است در مقایسه با ابزاری که از P20 ساخته شده است، 30 تا 40 درصد بیشتر پرداخت کنید. با این حال، این هزینه اضافی را می توان به راحتی با افزایش عملکرد و طول عمر ابزار جبران کرد.

ضخامت دیواره یکنواخت داشته باشد

در صورت امکان، اطمینان حاصل کنید که طرح شما دارای ضخامت دیوار یکنواخت در سراسر آن است. این به خنک شدن یکنواخت اجازه می دهد و به جلوگیری از تاب برداشتن، علائم فرورفتگی، خطوط جریان و عکس های کوتاه کمک می کند. برای بهترین نتیجه، ضخامت دیوار خود را حداقل 0.9 میلی متر (0.0354 اینچ) یا بیشتر نگه دارید.

شعاع ها را شامل شود

گوشه های تیز هرگز در قالب تزریق پلاستیک خوب نیستند، زیرا می توانند باعث چسبیدن قطعات به ابزار در طول فرآیند جهش شوند. آنها همچنین به فشار بیشتری برای پر شدن نیاز دارند و در صورت نبود فشار کافی می توانند منجر به ایجاد حفره شوند، بنابراین مهم است که شعاع ها را در نظر بگیرید و گوشه ها و لبه های داخلی و خارجی را گرد کنید. از آنجایی که حفره قالب در قالب تزریق پلاستیک جداره نازک بسیار باریک است، اجتناب از گوشه ها و لبه های تیز برای اطمینان از جریان روان مواد و تخلیه تمیز بسیار مهم است.

به دما توجه کنید

دمای قالب کلید فرآیند قالب تزریق پلاستیک است و می تواند به شدت بر ظاهر محصول نهایی تأثیر بگذارد. یک قالب گرمتر به پلاستیک تزریق شده اجازه می دهد تا راحت تر جریان یابد و در نتیجه کیفیت سطح بهتری داشته باشد.
وقتی نوبت به خنک سازی می شود، خطوط خنک کننده بدون حلقه را مستقیماً در بلوک های هسته و حفره خود قرار دهید تا دمای سطح قالب خود را تا حد امکان ثابت نگه دارید. علاوه بر این، سعی کنید به جای کاهش دمای مایع خنک کننده، مقدار جریان مایع خنک کننده را از طریق ابزار خود افزایش دهید و اطمینان حاصل کنید که اختلاف دما بین خنک کننده تحویلی و خنک کننده برگشتی شما کمتر از 10 درجه فارنهایت است.

مزیت ماشین های تزریق پلاستیک اطلس ماشین

ماشینهای تزریق پلاستیک اطلس ماشین دارای درایو هوا خنک می باشند و بنابراین نیاز به چیلر در درایو این سری دستگاه تزریق پلاستیک نمی باشد.
شیرآلات نصب شده بر روی دستگاه تزریق پلاستیک جزء با کیفیت ترین شیرآلات می باشد.
هیدروموتورهای ماشین تزریق از بهترین برند اروپا
سرعت تزریق پلاستیک بالا در مقایسه با سایر دستگاه های تزریق پلاستیک
استفاده از Plc پیشرفته  
استفاده از رله های فونیکس به منظور کنترل بهتر میکروسویئچ ها
استفاده از تایبارهای دو کروم شده برای افزایش عمر بوش های ماشین تزریق پلاستیک
اندازه استاندارد دستگاه های تزریق پلاستیک
استفاده دو حالته از سطح گیره به صورت سوراخ مهره و پیچ (تی)
افزایش امنیت درب دستگاه تزریق پلاستیک اطلس ماشین جهت ایمنی اپراتور به وسیله رله حفاظتی
دارای سیستم حفاظت هیدرولیک
دارای شیر تراکم برقی درماشین تزریق پلاستیک
استفاده شده SSR جهت فرمان المنت ها از رله

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳