ربات در دستگاه تزریق پلاستیک

درعصر حاضر که میتوان آن را عصر تکنولوژی نامید پس باید از بهترین لوازم و تجهیزاتی استفاده کرد که دارای بالاترین رده‌ها و کیفیت‌ها را در زمینه تولید داشته باشند در این راستا شرکت با توکل بر خدا و تجربه و تلاش خود گام‌هایی بلند در راستای مشتری مداری را برداشته است. با توجه به این امر مهم این شرکت جهت تکمیل سبد محصولات خود وهمچنین تجهیز ماشین‌های تزریق پلاستیک اقدام به نصب رباط بنا به سفارش مشتریان نموده است.

 

استفاده از ربات در دستگاه تزریق پلاستیک

لوازم پلاستيكي بسياري كه در اطرافمان وجود دارد مانند انواع لوازم خانگي پلاستيكي و اكثر قطعات پلاستيكي خودرو توسط دستگاه تزريق پلاستيك توليد مي‌شوند خاطر نشان كرد كه ربات قطعه‌گير دستگاه تزريق پلاستيك رباتي است كه فرايند توليد قطعات پلاستيكي توسط دستگاه تزريق را به يك فرايند كاملا خودكار مبدل مي‌كند. 
وي با اشاره به اينكه مي توان تعداد دستگاه‌هاي تزريق پلاستيك در كشور را بيش از 10 هزار قطعه تخمين زد، اظهار داشت: در حال حاضر بيشتر اين دستگاه‌ها بدون استفاده از ربات در حال كار كردن هستند. اپراتوري پاي دستگاه مي‌ايستد و هر قطعه‌اي را كه توسط دستگاه توليد مي‌شود از بين دو صفحه قالب دستگاه بر مي‌دارد كه اين مساله مشكلات متعددي را در فرايند توليد بوجود مي‌آورد. 
 حفظ امنيت جان كارگر را مهمترين هدف استفاده از اين ربات‌ها عنوان كرد و پرسي كه قطعه پلاستيك را توليد مي‌كند بسته به نوع دستگاه داراي فشار بسيار بالايي است و اين امكان وجود دارد دست يا انگشت كارگر بر اثر خستگي، بي‌توجهي و ... ميان قالب دستگاه باقي بماند و از بين برود و اين آسيبي است كه به هيچ عنوان قابل جبران نخواهد بود و متاسفانه بايد گفت كه بروز اينگونه سوانح در صنعت پلاستيك كشورمان اتفاقات نادري نيست. 
بسياري از محصولات پلاستيكي هستند كه در فرايند توليد نبايد با دست تماس داشته باشند، مانند لوازم پزشكي و ظروف خانگي كه در اين‌گونه موارد تمايل عمومي بر اين است كه برداشته شدن قطعات از دستگاه به صورت خودكار و توسط ربات انجام شود. 
برخي از قطعات سنگين تزريق پلاستيك مانند قطعات پلاستيكي سنگين خودرويي و يا پالت هاي پلاستيك و سطل‌هاي بزرگ زباله وجود دارند كه خارج كردن آنها از دستگاه توسط اپراتور بسيار سخت و خطرناك مي‌باشد. ربات در اينگونه موارد، علاوه بر اينكه سرعت توليد را به صورت قابل ملاحظه اي افزايش مي‌دهد مي‌تواند كار چيدمان محصول را نيز بلافاصله بعد از خارج كردن قطعه از دستگاه انجام دهد. 
از آنجايي كه ربات، فرايند توليد قطعه را به طور كامل به يك فرايند خودكار تبديل مي‌كند؛ لذا براي توليد كننده كاملا مشخص است كه در هر بازه زماني دقيقا چه تعداد محصول توليد خواهد شد و البته اين فقط يكي از مزاياي خودكار شدن فرايند تزريق پلاستيك است. در فرآيندهايي مانند تزريق پلاستيك مبحث گرماي قالب بحث بسيار مهمي است، اگر زماني كه دستگاه كار مي كند فاصله بين هر دو توليد پياپي نامنظم باشد، دماي قالب به صورت نامنظم تغيير مي‌كند و كيفيت محصولات يكنواخت نمي‌شود، همچنين نواسانات دمايي، عمر قالب را كوتاه مي كند. 
طراحي اين ربات، شامل طراحي مكانيزم، طراحي مدارات الكترونيك، برنامه‌نويسي سطح پايين و سطح بالا در شركت مهندسي پارس مكاترونيك سيما انجام ‌شده‌ است و اين اولين نمونه ربات قطعه‌گير دستگاه تزريق پلاستيك ايراني است كه تحويل صنعت شده است. 
در خصوص استفاده از ربات‌ها و صرفه‌جويي‌هاي مصرف انرژي :تا زماني كه روشن است اين انرژي در حال مصرف شدن است. لذا هر ثانيه‌اي كه بتوانيم از زمان بيكاري دستگاه كم كنيم، يعني بهره‌وري توليد را افزايش داده‌ايم و ربات وسيله‌اي ايست كه زمان‌هاي بيكاري دستگاه‌ را به حداقل ميرساند. 
اين محصول اكنون وارد صنعت شده و لازم است كه بيشتر به صنعت معرفي شود، زيرا صنعت پلاستيك كشور نسبت به مباحث اتوماسيون و رباتيك غريبه است و دانستن اين كه يك ربات چقدر مي‌تواند به اين صنعت كمك كند مساله‌اي است كه مي‌تواند توليد كننده داخلي را در فضاي رقابتي بازار زنده نگه دارد
 

مزایای این ربات

  • سرعت
  • تضمین کیفیت
  • کاهش نیروی انسانی
  • سود آوری بیشتر
  • رضایت مصرف کننده 

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳