انواع دستگاه تزریق پلاستیک اطلس ماشین پلیمر

شركت اطلس ماشین پلیمر با ربع قرن تجربه و سابقه در زمینه ی تولید ماشینهای تزریق پلاستیك سری اطلس و هایدا می باشد و همواره با صداقت، درایت و رضایت خاطر مشتریان خود را جلب نموده نموده و مفتخر است اعلام دارد ماشین های تزریق پلاستیك شركت Atlas Haida با بهره گیری از تكنولوژی روز اروپا دارای دستگاه هایی با سرعت، دقت و كیفیت بالا می باشد.

دستگاه های تزریق پلاستیک از لحاظ حالت تزریق به دو نوع زیر تقسیم می شوند:

دستگاه تزریق پلاستیک عمودی (ایستاده):

در قالب گیری تزریقی عمودی، دو نیمه قالب به صورت عمودی بالا و پایین حرکت می کنند تا باز و بسته شوند. مکانیسم تزریق معمولاً در بالای قالب قرار دارد. گرانش نقش زیادی در پر کردن حفره های قالب به همراه فشار تزریق دارد. این می تواند به پر شدن زمان و ثبات کمک کند.
تجهیزات قالب گیری تزریق عمودی با گیره های باز و میزهای چرخشی طراحی شده اند. این امکان کار با قالب های متعدد و عملیات همزمان را فراهم می کند. در نتیجه نیاز کمتری به عملیات و همچنین راندمان بالاتر، افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها وجود دارد.
یک تفاوت اساسی در قالب عمودی، در مقایسه با قالب افقی، این است که قطعات پس از بیرون ریختن به طور خودکار از قالب خارج نمی شوند (همانطور که در قالب های افقی وجود دارد). در قالب های عمودی، قطعات باید با دست یا بازوی روباتیک استخراج شوند.

دستگاه تزریق پلاستیک افقی: 

قالب گیری تزریقی افقی از لحاظ تاریخی رایج ترین نوع قالب گیری تزریقی بوده است. در قالب گیری تزریقی افقی، قالب در امتداد یک محور افقی باز و بسته می شود. با توجه به این پیکربندی، فشار تزریق ثابت و صحیح برای پر کردن حفره های قالب و کمک به اطمینان از بسته بندی و خنک سازی مناسب مورد نیاز است. قالب های افقی معمولاً با حفره های بیشتری نسبت به قالب های همتا عمودی خود ساخته می شوند و بنابراین قادر به تولید قطعات بیشتری در هر چرخه هستند. علاوه بر این (به لطف جداسازی افقی نیمه های قالب) قطعات این قالب ها به طور طبیعی در هنگام بیرون ریختن از حفره بیرون می افتند و نیازی به استخراج دستی ندارند.

تفاوت بین دستگاه های تزریق پلاستیک عمودی و دستگاه های تزریق پلاستیک افقی

بسیاری از مردم در مورد تفاوت بین دستگاههای تزریق پلاستیک عمودی و افقی سردرگم هستند.
دو نوع دستگاه تزریق دارای مزایای متفاوتی هستند. اما آنها معایب خود را نیز دارند. از هر دو آن ها می توان برای صنایع مختلف از جمله اسباب بازی، لوازم خانگی و وسایل الکترونیکی استفاده کرد.
تفاوت بین دستگاه های قالب گیری تزریق عمودی و دستگاه های قالب گیری تزریق افقی در انواع مختلف گیره است.
تا آنجا که به ساختار مربوط می شود، دستگاه های تزریق پلاستیک عمودی دارای یک سیستم مستقیم هستند. موتور اصلی سیلندر گیره است که یک موتور کوچک در داخل آن نصب شده است. می توان از آن بر روی قالب های مستقیم یا منحنی و همچنین روی محصولات جامد و توخالی استفاده کرد.
هدف از استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک افقی، تحقق اشکال مختلف و بهبود کارایی قالب گیری تزریقی است. دستگاه قالب گیری تزریق افقی از یک میله گیره با ضربات عمودی استفاده می کند. بنابراین، این برای محافظت از اندام های داخلی در یک دستگاه پرس خودکار هنگام استفاده برای خطوط تولید در مقیاس بزرگ مهم است.

دستگاه های تزریق پلاستیک عمودی دستگاه های تزریق پلاستیک افقی
دستگاه های قالب گیری تزریقی عمودی ساختار ساده ای دارند. دستگاه اصلی سیلندر گیره با یک موتور کوچک نصب شده در داخل است. دستگاه قالب گیری تزریقی افقی برای درک انواع اشکال و بهبود کارایی قالب تزریق است.
می توان از آن بر روی قالب های مستقیم یا منحنی و محصولات جامد و توخالی استفاده کرد. دستگاه های تزریق پلاستیک افقی از یک میله گیره با ضربات عمودی استفاده می کند که برای محافظت از اندام های داخلی در دستگاه پرس اتوماتیک مورد استفاده برای خطوط تولید در مقیاس بزرگ ضروری است.

 

مزایای قالب گیری تزریقی

1) تولید سریع و بسیار کارآمد. قالب گیری تزریقی می تواند مقدار باورنکردنی قطعات را در ساعت تولید کند. سرعت به پیچیدگی و اندازه قالب بستگی دارد، در هر زمان بین 15-120 ثانیه.

2) هزینه کم نیروی کار. قالب گیری تزریق پلاستیک یک فرآیند خودکار است که به موجب آن اکثر فرآیندها توسط ماشین آلات و روباتیک انجام می شود که یک اپراتور انحصاری می تواند آنها را کنترل و مدیریت کند. اتوماسیون به کاهش هزینه های تولید کمک می کند، زیرا هزینه های سربار به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

3) انعطاف پذیری طراحی خود قالب ها تحت فشار بسیار بالایی قرار می گیرند. در نتیجه، پلاستیک درون قالب ها سخت تر فشرده می شود و اجازه می دهد تا مقدار زیادی از جزئیات روی قطعه حک شود و اشکال پیچیده یا پیچیده ای تولید شود.
4) تولید با خروجی بالا. هزاران قطعه را می توان قبل از نیاز به نگهداری ابزار تولید کرد.
5) انتخاب مواد بزرگ. انتخاب زیادی از رزین های پلیمری برای انتخاب وجود دارد. چندین مواد پلاستیکی نیز می توانند به طور همزمان استفاده شوند.
6) کنترل رنگ خوب. قطعات پلاستیکی را می توان در هر رنگ مورد نیاز با استفاده از مستربچ یا ترکیب ساخت.

7) سازگاری محصول. قالب گیری تزریقی یک فرآیند تکرارپذیر است. به عبارت دیگر، قطعه دومی که تولید می کنید مشابه قطعه اول و غیره خواهد بود. این یک مزیت بزرگ در هنگام تلاش برای تولید تلرانس های بالا و قابلیت اطمینان قطعه در حجم های بالا است.
8) افزایش قدرت هنگام قالب گیری تزریق پلاستیک، می توان از پرکننده ها در مواد قالب گیری استفاده کرد. این پرکننده ها چگالی پلاستیک را در حین قالب گیری کاهش می دهند و می توانند به افزودن استحکام بیشتر به قسمت تکمیل شده کمک کنند.

معایب قالب گیری تزریقی

1) هزینه های ابزارآلات بالا و زمان راه اندازی طولانی. هزینه های اولیه به دلیل طراحی، آزمایش و ابزار مورد نیاز بالاست. طراحی اولیه و نمونه سازی (احتمالاً از طریق چاپ CNC یا سه بعدی)، سپس طراحی یک ابزار قالب اولیه برای تولید کپی از قطعه در حجم وجود دارد. تنها پس از آزمایش گسترده در طی هر دو مرحله، در نهایت می توانید یک قطعه را قالب گیری کنید.

2) محدودیت های طراحی قطعه. قطعات پلاستیکی باید با در نظر گرفتن قالب گیری تزریقی طراحی شوند و باید از قوانین اولیه قالب گیری تزریقی پیروی کنند

3) اجراهای کوچک قطعات می تواند پرهزینه باشد. بنابراین، قطعات کوچک معمولاً برای قالب تزریقی بسیار گران قیمت می باشند.
 

قسمتهای مختلف ماشین تزریق

گیره، کالسکه، شاسی

واحد گیره (قالب گیره): شامل صفحه ی ثابت گیره که قسمت ماتریس قالب بر روی آن نصب می گردد و از طرف مقابل آن نازل دستگاه عمل تزریق را انجام می دهد، از طریق مسیر مواد.

صفحه ی متحرک: قسمت سنبه قالب بر روی آن نصب می گردد که توسط نیروی مکانیکی و هیدرولیکی دستگاه به حرکت در می آید.
بازوها: که وظیفه ی انتقال قدرت و حرکت را توسط جک هیدرولیکی از صفحه ی عقب به صفحه ی متحرک را می دهند.
میل تایبار: شامل 4 شافت از جنس کروم سخت و صیقل داده شده است که صفحه متحرک بروی آن حرکت می کند که وظیفه ی تحمل فشار محوری گیره و قالب را بر عهده دارد.

انواع دستگاههای تزریق از لحاظ حرکت صفحه متحرک

انواع دستگاه تزریق شامل گیره بازویی که دارای سرعت و عملکرد بالا و دقت بیشتر می باشد و نوع جکی ماشین تزریق دارای قدرت و فشار بسیار بالا جهت تولید قطعات پر فشار می باشد. 

اطلاعات تماس

دفتر مشهد

تلفن: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۶ ۸۱ - ۳

فکس: (۰۵۱) ۳۶ ۵۱ ۳۸ ۶۲

کد پستی: ۹۱۹۸۱-۷۴۴۵۹

آدرس : بزرگراه آسیایی، آزادی ۱۳۱، تقاطع چهارم

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۹۳ ۳۱

دفتر تهران

تلفن: (۰۲۱) ۷۷ ۳۳ ۳۳ ۳۱

فکس: (۰۲۱) ۷۶ ۷۹ ۰۹ ۸۶

کد پستی: ۱۶۵۸۷-۴۹۸۵۹

آدرس : خیابان اتحاد، خیابان هشتم غربی، شماره ۲۳

موبایل: ۰۹۱۲ ۷۳۳ ۵۲ ۳۳